Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan működik egy autókereske...

Hogyan működik egy autókereskedés vagy autóbérlő cég pénzügyileg?

Figyelt kérdés

Autóbérlésre gondoltam, és nagy értékű vagy sportautókkal, de itthon szerintem nem nagy rá a kereslet, a másik, hogy nagy az értékvesztés, fizetni kell az autók után akkor is, ha állnak, stb.


Másik az autószalon. Az itt lévő autókat már berendeléskor kifizetik? Vagy csak eladás után?

Ha szeretnék foglalkozni vele, az épület, terület bérlést állja a márka vagy hogy működnek ezek?


Más ötlet esetleg?


2020. okt. 1. 15:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Ilyen vállalkozással szeretnék foglalkozni, mert vágyam, hogyha elérhető egy autó, használhassam, cserélhessem őket folyamatosan.
2020. okt. 1. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Kell egy olyan 300 milliós tőke gondolom megvan
2020. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:

Autóbérlés jelenleg sehogy nem működik, sorozatban mennek csődbe, hiszen ezek a cégek elsősorban az üzleti utazásokból élnek, azonban a COVID-19 járvány kezdete óta ilyen szinte nincs. Ott áll a flaszteren a csomó használatlan jármű, az alkalmazottaknak kell vele járni, hogy ne merüljön le az akkumulátor. Talán a tartósbérlet még ami úgy-ahogy túlél.

A bérbeadó cég vagy lízingel vagy saját névre veszi a járművet (kategóriától szokott függni, hogy melyik) - értelemszerűen minél öregebb a járműflotta annál kiszámíthatatlanabbak a költségek, ezért nem nagyon szoktak 5-6 évesnél idősebb autókat tartani. Vannak olyan magyarországi zugcégek amik ősöreg roncsokat adnak bérbe, de ezek általában simlizésből élnek, profil nélküli gumiabroncs van az összes járművükön, szénné lehetne őket perelni.

Az autókereskedés régen úgy működött, hogy az anyavállalat adta az autót, a kereskedőnek meg csak az üvegpalotát kellet felépíteni, ma már nem hajlandóak ebbe belemenni, a kereskedő állja az összes kockázatot. A bankok nyilván tudnak segíteni a költségek fedezésében, de ha nem tudja egy kereskedő előteremteni a bevételi oldalt, akkor akár bankkal akár anélkül nem fog menni a gazdálkodás.

2020. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!