Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan indíthatok saját...

Hogyan indíthatok saját vállalkozást? Pl. egy használt gyermekruha boltot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Nagyon szeretnék egy saját vállalkozást. Jelenleg egy használt gyermekruha bolton gondolkodok. Szükséges hozzá valamilyen szakképesítés? Honnan lehet beszerezni a ruhákat? Rengeteg gyerekruhám van, amit gyermekeim kinőttek, ezeket is betehetném a készletbe? Vagy az ismerőseimtől átvett ruhákat? De bármilyen, ezzel kapcsolatos információ, tapasztalat érdekel. Köszönöm szépen! :)

2020. okt. 8. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szerintem most a járványidőszakban nem egy szerencsés időzítés...

Meg amúgy nagy a konkurrencia, főleg online. Amihez ugye nem kell üzlethelyiséget bérelni, alkalmazottat fizetni - tehát árelőnyben vannak.


Rengeteg nagyker van amúgy - kérdés, hogy a lakóhelyeden mekkora a fizetőképes kereslet.

2020. okt. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, rizikós az időszak, de valamihez kell kezdenem.. keresem a lehetőségeket.


Egy kisvárosban lakom, itt csak 2 rendes baba bolt van, új dolgokkal, jó drágán... Van 3 vegyes turi, ott csak kis mennyiségben van gyerekruha. Plusz van egy baba-gyerek ruhabolt, ami használtnak indult, most már újak is vannak, de a használt cucc is - szerintem - drága ott az átlaghoz képest.

Az online dolognál én magamból indultam ki, nagyon ritkán rendelek, mert nem adok a beleírt méretre, ruhákat csak próba után vásárolok. És online még a postaköltség is rámegy, szóval így pl. egy használt, 500Ft-os ruha egyből a triplája lesz és már meg se éri. Az meg nem biztos, hogy több ruhát találok egy helyen, hogy megérje pk-val is.


Szóval dilemma, igen..


Köszönöm, hogy írtál! :)

2020. okt. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!