Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját farmot akarok venni...

Saját farmot akarok venni önfenntartás lenne a cél mellette egy kevés növénytermesztés és állattenyésztés.Ki hogy fogott bele ha volt elég kezdőtőke hozzá?

Figyelt kérdés

15 évet éltem külföldön vállalkozást csináltam jól elvoltam belőle.Évek óta nézegettem farmokat csak nem tudtam hol vegyek.

Anyagi oldaláról meg volt minden szóval beleakartam vágni.

Magyar farmokra jutott a választás mégis az anyanyelvet beszéli az ember a legjobban.Mik lettek volna még melyik ország kár lenne belemenni mert a kérdés szempontjából nem annyira lényeges.

40-50 hektáros farmot akarok venni felújított házzal melléképületekkel.

Szántó legelő legyen rajta.

Már olvasom a könyveket ilyen témában mezőgazdasági művelés állattenyésztés, gyűjtöm az ilyen ismerősöket is a környékből.

Kisebb gépparkot kell vennem nagyjából ezzel is képben vagyok.

Aki belefogott ilyenbe kisebb vagy nagyobb farmon az hogy kezdte?

Miket kellett elsőnek csináltátok elsőnek mik voltak a legnehezebb dolgok amivel kezdeni kellett?



#szántóföld #magyarföld #turulmadás #szkítaősök #árpádvezér #ősmagyarkultura
2020. okt. 8. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Megkérném a moderátorokat hogy az emberek kategória szomszédok részébe akartam a kérdést kiírni oda rakjátok át légyszíves elnéztem a kategóriát.Köszönöm!
2020. okt. 8. 11:54
 2/7 anonim ***** válasza:
A kezdőtőke megszerzése után az első lépés megkeresni, hol van igényednek megfelelő, olyan mezőgazdasági terület, amit farmmá tudsz alakítani.
2020. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A terület már meglenne vagyis van több amit megnéztem.

Engem inkább az érdekelne hogy akik ilyenbe belevágtak mivel kezdték hoy fogtak ennek az egésznek neki.

Ha tudo légyszíves jelentsd a kérdést moderátoroknak hogy lássák hogy rossz kategóriában írtam ki véletlen.

Köszi.

2020. okt. 8. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy itthon ha legalább 1 hektár földet akarsz venni ahhoz gazda képesítés kell? Meg 40-50 ha elég nagy nem biztos, hogy egyben sikerül meg enni ekkora területet. Ez árban 80-100 millió körül van. Géppark... Hát egy lepusztultabb kombájn is 4-5 millió szóval az se kis tétel.

Szerintem a legnehezebb az egészben a földvárlás, utána ha van pénzed, akkor a többi már egyszerűbb, ráadásul igényelhet egy halom támogatást.

Sokan vagy örökölt földdel vagy tsz-ék után apróppénzért vett birtokokkal kezdték, így a nulláról nem lesz könnyű.

2020. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyerekkori álmom volt.Kiskoromban még működtek a tsz-k mindig vártam a nyarat ültem a parkban és néztem ahogy reggel mentek a kombájnok aratni meg a traktorok utána.

mindig is ezt akartam most jött el az ideje hogy megvalósítsam.

Aranykalászos gazdaképzés azt tudom hogy kell.

Másik országban is kell hasonló ha földet akarsz venni ezért gondoltam inkább a magyar területekre mert itt legalább az ember beszéli a nyelvet.

2020. okt. 8. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:

szerencséd van h ide irtad mert itt észervettem és tudok válaszolni

Leg elsosorban határozd meg h milyen állományt szeretnél mukodtetni.

Utánna vegyél ennek megfeleloen tanyát földel .

Mi példaul magyar tarka marhákkal foglalkozunk már 3éve elkezdtuk. Az elején csak 4et vettunk. 3bocit és egy vemhes uszőt. Most már majdnem 11en vannak. És sokmindent tanultunk sok munka és az igazság az h egybol nem szabad tul nagyba beleugrani mert a tapasztalat és kapcsolatok hiánya miatt nagyobb a rizikofaktor h befulladsz.

Sok sikert a lényeg indulj el legyen nmeg a cél de ne indulj egybol tul sokkal.

Ugyancsak kulfoldrol koltoztunk haza és utanna ezzel foglalkoztunk. Hajdu-Biharban élunk és sok sikert hozzá

2020. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ott is néztem egy farmot olyan 80 hektáros föld volt hozzá.Szántó legelő vegyesen.

Igazából somogy zala vas megye körül akartam nézni mert a földek termőképessége aranykorona értéke.

2020. okt. 8. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!