Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valóban van ilyen önkormányzat...

Valóban van ilyen önkormányzati támogatás kezdő vállalkozóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves vagyok, Hamarosan vállalkozásba szeretnék kezdeni. Természetesen meg van a képzettségem hozzá, hogy kitudjam a vállalkozóit váltani (műkörmös). Ez a része tiszta.

Az egyik műszempillástól hallottam, hogy az önkormányzattól lehet igénybevenni egy pár hónapos vissza nem térítendő 100X ezer forint összeget kezdő vállalkozóknak, ha 2 hónapos álláskeresőin vagyok. Egy kérelmet kell elméletileg megírni.

Nos tudom, hogy ezt magánál az önkormányzatnál kellene megkérdezni, de esetleg ha valaki erről tud valami bővebb információt megtudná velem osztani?

Illetve ha van egyáltalán ilyen. Mint mondtam én ezt hallottam.

A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!


2020. okt. 31. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez kerületenként változó. Régebben a Munkaügyi Központban ki volt plakátolva egy fiatal munkanélküliek vállalkozóvá válását célzó támogatás. 500 ezer-1 millió között emlékszem. Talán most is van.
2020. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Munkaügyiben van 6 havi bértámogatás vállalkozás indítás esetén.


Illetve lehet igénybe venni tőketámogatást is, de az fenntartási időszakhoz kötött. 1 hónapos regisztráció kell hozzá, meg egy életképes "üzleti terv" ( igazából pár oldalas kis leírás, hogy miért gondolod, hogy az menni fog), szakképesítés, stb.

2020. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!