Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéb irodai-munka vállalko...

Ha egyéb irodai-munka vállalkozást nyitok, ebben a tevékenységi körben bármilyen irodai munkát vállalhatok?

Figyelt kérdés

Mi tartozik ebbe a kategóriába?

Mi a különbség ha katásként vagy sima egyéni vállalkozóként kezdem el, hisz 50e ft.mindkét esetben az összeg


Vki vmit ?



2020. nov. 2. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Jajj, azt javaslom, menj el egy könyvelőhöz, mert elég zavaros, amit írtál.

1.- a KATA az egy adózási forma, nem vállalkozási

2.- a KATA-s adózással is lehet valaki sima egyéni vállalkozó

3. - egyéni vállalkozóként kétfajta adózást választhatsz: KATA-s havi 50 ezerért és tételes költségelszámolásút, ahol, ha nem másodállású vagy, hanem a minimálbér után kell megfizetni az adókat ( NEM 50 EZER FT HAVONTA, hanem több)


Nem tudom, milyen irodai munkát akarsz vállalni, de ha valóban egy munkahelyen, irodában dolgoznál, akkor felmerülhet a színlelt foglalkoztatás gyanúja - azt pedig január 1-től nagyon fogják figyelni, büntetni.

Ha több helyre dolgoznál, akkor már más lehet a helyzet.

2020. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Bújtatott munkaviszonyt csak katánál nézik, más adózási mód alatt nem. Egyébként lehet még akár átalányadozó, nem csak két adózási mód lehet. A többi valid, keressen könyvelőt, mert látszik a homály.
2020. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
2-es, jó, hát az ÁFA-nem áfa témakörbe sem akartam belemenni, mert akkor meg még nagyobb lesz a zavar :-)
2020. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem mentem bele az áfakörbe, még mindig csak a költségelszámolásról, járulékozásról volt szó :)
2020. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teáor szerint:


8219 - Fénymásolás, egyéb irodai szolgáltatás

Ebbe a szakágazatba tartoznak a különböző másolási, dokumentum készítési és a speciális irodai ellátó tevékenységek. A dokumentummásolás, -nyomtatás itt csak a kissorozatú nyomtatást foglalja magában.


Ebbe a szakágazatba tartozik:

- a dokumentum-előkészítés

- dokumentumszerkesztés vagy korrektúra

- gépelés, szövegszerkesztés

- a titkársági tevékenységek,

- a dokumentumok átírása és egyéb titkársági munkák

- a levél vagy összefoglaló írása

- a postaláda bérbeadása és egyéb postai és levelezési szolgáltatás (a közvetlen levélhirdetés kivételével)

- sokszorosítás, fénymásolás

- másolatkészítés

- tervrajzmásolás

- az egyéb dokumentummásolási tevékenységek, kivéve az olyan nyomtatási szolgáltatásokat, mint pl. az ofszetnyomás, gyorsnyomtatás, digitális nyomtatás, nyomatok (prepress) készítése


Nem ebbe a szakágazatba tartozik:

- a dokumentumok nyomtatása (ofszetnyomás, gyorsnyomtatás stb.), lásd: 1812

- a nyomást megelőző műveletek, lásd: 1813

- a levélhirdetés, lásd: 7311

- a speciális gyorsgépelő szolgáltatás, mint pl. bírósági jegyzőkönyv, lásd: 8299

- a nyilvános gyorsíró-szolgáltatás, lásd: 8299


Adózási ismereted előbb legyen meg alapszinten, mert nem fogod a könyvelőt sem érteni, hogy minek a hány %-a, mivel azt sem tudod egyenlőre reálisan hogy mennyi lesz az amiből adóznod kell és az egyáltlaán megéri e Neked?!.

2020. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy nekem megéri különb. okok miatt vállalkozást kell nyissak akár rövid ideig is.

Csak erre a pár egyszerű kérdésre kellene a válasz amit feltettem. Értem és tudom h a kata az egy vállalkozási forma és h aki katás arra az adózás másképp vonatkozik.

Másodállásban voltam már vállalkozó más foglalkozási körrel. Akkor adót fizettem a bejövetelem után.

Most nincs munkahelyem és más tevékenységi körben szeretnék vállalkozni de amint irtam csak rövid ideig.


Ezért kérdeztem a fentieket.

Könyvelő majd segíteni fog valoszínű , de előtte hadd legyek kicsit informált, ez is számít, egyrészt azért h pontosabb képet kapjak.

2020. nov. 2. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:

"Értem és tudom h a kata az egy vállalkozási forma és h aki katás arra az adózás másképp vonatkozik."


Na ezért mondtam az 1-es válaszomban, hogy jajj :D

Mert hiába magyaráztam el, hogy a KATA NEM VÁLLALKOZÁSI FORMA, HANEM ADÓZÁSI FORMA - mégis ugyanazt a rossz tudást hajtogatod.


Vállalkozási forma a következő lehet :

- egyéni vállalkozó

- egyéni cég

- BT

- KFT, stb.


Ha nincs munkahelyed, akkor főállású lesz a vállalkozásod, min. havi 50 ezer ft adóval.

Amíg van vállalkozásod, addig nem kell magad után fizetni a TB-t, de mihelyt nincs, kell fizetni. Ha 6 hónapot meghaladóan nem fizeted, érvénytelenítik a TAJ számodat.

2020. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!