Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshophoz kell telephely?

Webshophoz kell telephely?

Figyelt kérdés

A székhely székhelyszolgáltatással lesz megoldva.

Elég a székhely is vagy kell telephellyel is rendelkeznem?


2020. nov. 13. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Elvileg ahol tevékenységet végzel, azt be kell jelentened telephelyként/fióktelepként. A gyakorlatban a lőtéri kutyát sem érdekli az egész és nem kell foglalkozni vele, elég a székhely.
2020. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kell hiszen valahonnan végezned kell a munkát. Amúgy ebben az esetben iparűzési adót nem nyersz vele, mert a tevékenységed megosztása szerint kell fizetned az adott településre.
2020. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

És ha nem jelentem be, akkor nem lesz semmi?

Mert ahol tartanám az árut annak az ingatlannak csak a fele az enyém ezért nem tudom székhelynek sem bejelenteni. A székhelyszolgáltatás meg ugye csak névleges székhelyet biztosít, tehát ott nem tarthatom az árut.

Ha otthon tárolom és nem jelentem be nem büntetnek meg vagy ellenőrzik le hol tartom az árut?

2020. nov. 13. 10:54
 4/19 anonim ***** válasza:
Kivéve ha esetleg katás, és iparűzésiben is azt választotta, mert akkor településenként kell megfizetni a tételes adót (nyilván ez baromság lenne ofkorsz).
2020. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Attól mert a fele a tiéd, még be lehet jelenteni székhelynek vagy telephelynek/fióktelepnek is. Csak a másik félnek alá kell írni a nyilatkozatot.
2020. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5. Tudom, de nem lehetséges az aláírás...
2020. nov. 13. 10:57
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor be kell vállalnod a rizikót.
2020. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Milyen rizikót?
2020. nov. 13. 11:01
 9/19 anonim ***** válasza:
Hogy egy be nem jelentett telephelyen végzed a munkát.
2020. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

És azt nem ellenőrzik még az elején, hogy hol tartom az árut?

Mármint ha székhelyszolgáltatással leszek bejelentve akkor nyílván a székhelyen nem tarthatom az árut, mint alapból tenném. És akkor nem kérdezik vagy ellenőrzik ezt?

2020. nov. 13. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!