Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön élek jelenleg, de...

Külföldön élek jelenleg, de szeretnék otthon egy vállalkozást indítani. Van otthon allando lakcimem, bejelenthetem magam munkanélkulire?

Figyelt kérdés

2020. dec. 7. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
természetesen nem
2020. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Munkaviszony és járulékfizetés nélkül mégis hogyan gondoltad???
2020. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha most külföldön élsz és haza akarsz jönni vállalkozni, akkor meg fogsz lepődni: rengeteg előírás, megkötés, stb van, magasak az adók, pillanatonként változó rendelkezések (koronavírus időszakon kívül is) - nem javaslom, inkább külföldön vállalkozz.
2020. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha vállakozó vagy miert nem fizetsz magadnak ?:):):)


A vállalkozó nem azt jelenti hogy te kérsz pénzt az államtól

2020. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

#4


"A vállalkozó nem azt jelenti hogy te kérsz pénzt az államtól"


- na ez az, amit nem képesek megérteni az emberek, különösen ezen oldal jellemző törzsközönsége.


Mindennaposak azok a kérdések is, amiben azt kérdezik, hogy kirúgtak, meg elfogyott a pénzem, mit kéne vállalkoznom, hogy ne haljak éhen?


Ami már ugye kezdetben több sebből vérzik, egyrészt neki kéne tudnia, hogy mi az a terület, amiben olyan jó, hogy elképzelése szerint az adók befizetése meg a kezdeti ügyfélkörgyűjtés, hirdetés miegymás leküzdése után is több pénze marad meg mint amit befizetett.


Aztán ugye a beindításhoz is pénz kell, alkalmasint több millió forint, amiből el lehet lenni, amíg az üzlet beindul. Erre emberek néha több évig terveznek, gyűjtögetik a munkavállalóként szerzett pénzüket.

De nem, ezek akkor akarnak vállalkozáat, amikor egy fillérjük nincs. Nem értik meg, hogy a vállalkozás nem egy szociális segély, hanem egy üzlet, amire a saját pénzüket teszik fel, amit el is bukhatnak, vagy milliós adósságba is kerülhetnek miatta, ami miatt majd később letiltják havonta a munkabérük felét.


Ez, a munkanélkülinek bejelentkezés már csak a nonpluszultra, ilyet még nem is láttam. Nem is értem, ez milyen elcs.szett logika szerint jön a vállalkozáshoz? :D

2020. dec. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ez, a munkanélkülinek bejelentkezés már csak a nonpluszultra, ilyet még nem is láttam. Nem is értem, ez milyen elcs.szett logika szerint jön a vállalkozáshoz? :D"


Én azt hiszem, értem... :-) A kérdező nyilván olvasott arról, hogy ha regisztrált munkanélküli, akkor támogathatják a vállalkozóvá válást és szerintem erre akar "utazni".

2020. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6_ : na de annyi esze lehetne, hogy előzetes magyarországi munkaviszony nélkül regisztrált munkanélküli se lesz, nemhogy pénzt szerezzen!
2020. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ha van itteni lakcíme és fizeti a tb-t stb akkor lehet rá jogosultsága.Utánna kell járni mik a feltételek.


Nem kell ennyire ítélkezni és belerugni a magyar "testvéredbe" inkább ezt a részét elemezd h milyen undorító a videlkedésed 5,7es.

fujj köpnivaló szégyen

2020. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as: occam borotvája....
2020. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 aham te csúfolódó senki
2020. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!