Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én nyitok egy éttermet pl...

Ha én nyitok egy éttermet pl XY néven, akkor mi gátol abban másokat, hogy ugyan ilyen néven, ugyan azzal a megjelenéssel is mondjuk, nyissanak egy éttermet egy másik országban?

Figyelt kérdés
Pl ott van a McDonalds, abból is van több országban. Miért ne nyithatnék én egyet valahol? Nem mintha ilyen terveim lennének, csupán felmerült a kérdés :) A kérdésem fenn áll a szabadalmi jogra vonatkozóan is.
2020. dec. 12. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Márkanév Levédése, szabadalom levédés bejelenteni mindenhova, levédetni több szabadalmi hivatalnál. Nem olcsó és még így se biztos, h kínában nem nyitnak ugyan olyat mint a tied. :)
2020. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
1+ Viszont a legtöbb esetben perelhetnek, ha nyitnál egy McDonaldsot, seperc alatt kiderülne és milliós tételre büntetnének.
2020. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
A 2-est kiegészítve: a milliós tétel DOLLÁRBAN értendö!
2020. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A 3-ast kiegészítve: AMERIKAI dollárban értendő :D
2020. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értem, akkor minden országnak(vagy valamilyen nagyobb egységnek, pl EU, csak mondtam valamit) van saját szabadalmi hivatala, és ahol nem akarok jogtalan konkurenciát, ott illik mindenhol bejegyeztetni.
2020. dec. 12. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha nincs bejegyezve (egy mezei kis resti nem szokott EU-s szabadalmat bejegyezni), akkor is van lehetőséged a "rád nyitó" éttermet perelni, mondván, hogy lopja a szellemi tulajdonod (design, megnevezés).


Ilyenkor a bíróság vizsgálja, hogy ki nyitott előbb, hogy reális e, hogy tényleg tudatosan nyúl téged. Értsd, ha Bp-en nyitsz egy Béluka Coffe kávézót, és kiderül, hogy Liszabonban már valaki nyitott egyet 10 éve, akkor az valószínűleg csak véletlen egybeesés (már ha nem másolod le az enteriőrtől az éltap designig az összes dolgát). Viszont, ha 3 utcával arrébb történik, akkor már gyanús.


(de nézd meg, hogy hány sport söröző, vadász söröző van az országban, ebből nem szokott gond lenni)

2020. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A McDonalds egy worldwide trademark, ami azt jelenti, hogy amióta létrejött és elterjedt, már minden országban bejegyeztette magának az iparjogvédelmi jogait ahová politikailag, kereskedelmileg beengedték, hogy éttermet nyithasson. Szóval maximum észak koreában tudnál nyitni, ha a nagyvezír a haverod és megengedi, mert talán még ott nem sikerült az eredetieknek megeggyezniük a nagyvezírrel és rezsimjével. Azt pedig külön megnézném, hogy berkleyből beperelik észak koreát, a válasz gondolom a piros gomb lenne ahogy kb mindíg IS.
2020. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!