Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek vállalkozó egy designe...

Lehetek vállalkozó egy designer diplomával?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok egyetemista, viszont tudom, hogy mit akarok csinálni.


Ha ez nem változik, akkor csak azzal, meg persze rengedek pénzzel, lehetek vállalkozó, ugye?


Valamint érdemes egy designer vállalkozásba belefektetni?


2020. dec. 14. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne lehetnél vállalkozó? Ha rengeteg pénzed van rá akkor pláne. Hogy érdemes-e: na az már nem biztos.
2020. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még diploma sem kell hozzá, de a tudás persze nem árt.
2020. dec. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetsz! Ha jó az ötlet, kicsiben is el lehet kezdeni, aztán meg majd kinövi magát a dolog! Én azt mondom, hajrá, előre! Az egyetem alatt viszont ezzel-azzal próbálj majd meg egy kis pénzt gyűjteni, hogy a vállalkozás alapításához meglegyen a kezdő tőke. A suli és a munka mellett pedig keresd a kapcsolatot olyanokkal, akiktől tanulhatsz. Pl.: ajánlom a FIVOSZ-t, de idősebb diáktársak is segíthetnek...
2020. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Diploma nélkül is, csak hát olyan szinten telített a piac ebből, hogy nehéz lesz labdába rúgni.
2020. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A designer is azért kicsit tág fogalom számomra, mit szeretnél tervezni, milyen platformra. Termékek, tárgyak, ruhák, házak/lakások, weboldalak, egyéb marketing vagy arculat design? Milyen egyetemre akarsz menni?

A kérdésre a válasz az, hogy bárki lehet vállalkozó, akár képesítés nélkül is, csak elszántság, tehetség és ebben a szakmában is mint sok helyen a KAPCSOLATOK elég fontosak, vagy későbbiek folyamán az ismertség.

2020. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos elég elterjedt a szakma, de én csak ahozz értek (vagy a pszichológia, de az oda sem járnak sokan, mert költséges és ugyvannak vele, hogy minek?!).


Alkalmazotként pedig nehezebb találni melót, éppen a népszerűsége miatt. Szinte bárki lehet grafikus, ha van kreativitása, még a rajz sem fontos. Jártam olyan kiállítás, ahol egy képet, mintha egy kis ovis csinálta volna.🥴


Azt pedig még nem döntöttem, most így hireteljébe, ha bejön a vállakozás, több ágazba veszek fel embert. Úgyértem lesz aki plakátokat, akik termékeket, weboldalt csinálnak külön emberek mindre🤷‍♀️😅


Nem igen tudom még, de köszönöm a lelkesítést és hogy szemem előtt tartották hogy nem éppen egyszerű

2020. dec. 14. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Mihez értesz pontosan? Photoshop, illu, blender stb? elég sok dologhoz kell értenie egy grafikus designernek, hogy talpon tudjon maradni. Sajnos igazad van abban, hogy népszerű szakma, viszont kevés a kereslet a jó grafikusokra. Nem szívesen költenek a kisebb vállalkozások olyanra sok pénzt, mint az arculat, logo vagy a webdesign. Ahhoz hogy elindulj érdemes portfóliót építeni, majdnem ingyen is elvállalhatsz olyan munkákat, amelyek később jó referenciát tudnak biztosítani.
2020. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még a tanulok, de mindenbe bele lehet tanulni, AKI TEHETSÉGES, mert sajnos sokan vannak akinek nincs és úgy vágnak bele és a munkánuk, sem olyan ízléses. Az hogy kis vállalkozókra nem igen költenek, az portfóliótól, első benyomástól is függhet, egyszer mindenki lent kezdte. Aki meg tehetséges, van hozzá érzéke azt egyszer felkeresik és befutt. A költséges munka meg nem az én asztalom, nem is merek sok összeget elkérni,hisz mi ez már?! Sokan értenek hozzá, megtanulják, mert nem akarnak sokat költeni rá. Csak az meglátszodhat a minőségén is és elbukik az egész rekláma.
2020. dec. 14. 11:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, mert neked nem tetszik egy adott grafikus munkája, attól még lehet jó és jobban is kereshet mint más a szakmában. Nem lehet egyértelműen kategorizálni a miben létét egy alkotásnak. Ezen a hozzá álláson változtass, neked is lehet olyan munkád a későbbiek folyamán, ami nem fog tetszeni másnak. Illetve olyan ügyfelek is léteznek, akik jól fizetnek, de meg van az adott elképzelésük és nem nagyon tudod befolyásolni. Ízlések és pofonok szokták mondani.
2020. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, elnézést figyelembe vettem, azt hittem bele írtam a válaszba, de akkor kimaradt.
2020. dec. 14. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!