Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Indíthatok asztalos vállalkozá...

Indíthatok asztalos vállalkozást asztalos végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Diplomás mérnök vagyok, de kiábrándultam az irodai munkából. Seggnyalás és az alvállalkozókkal való okoskodás helyett olyannal akarok foglalkozni, aminek kézzel fogható végeredménye van! Az asztalos szakma közel áll hozzám (édesapám amíg élt, mindig együtt szereltünk bútorokat a műhelyében).

Jövőre megszűnnek az OKJ-s képzések. Ha jól tudom, helyettük 2 éves szakképzések fognak indulni. Egy ilyet el akarok végezni, de addig is már el tudok kezdeni vállalkozóként dolgozni és számlát adni az ügyfeleimnek?



2020. dec. 17. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell min. egy alkalmazottnak lennie aki rendelkezik szakképesítéssel.
2020. dec. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Max tulajdonos/alapito lehetsz, aki felvesz egy asztalos alkalmazottat! Te max iranyithatod, de nem allithatsz elo termeket.

Ha egyedul akarod csinalni, szepen elvegzed a kepzest es majd utana vallalkozol.

A "diplomas mernoknek" amugy sincs koze az asztaloshoz kicsit se...bar ebbol is latszik, a diploma megint semmit nem ert...jo szakmanak/szakembernek parja nincs!

2020. dec. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

A "diplomas mernoknek" amugy sincs koze az asztaloshoz kicsit se...bar ebbol is latszik, a diploma megint semmit nem ert...jo szakmanak/szakembernek parja nincs!


HAHAHAHA!!!

Mutatok három linket:

1. Asztalos:

[link]


2. Faipari mérnök:

[link]


3. Ügyvezető igazgató:

[link]


De ne izgulj, neked van igazad.


Kérdezőnek: Valószínűleg itt is több típus van, például autószerelésnél is van telephely engedélyes, illetve csak bejelentés köteles. A különbség az elvégzett munkában és annak számlázásában van, ez befolyásolja a szükséges végzettséget is.

2020. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs meg a végzettséged nyugodtan indíthatsz egy épületgépészeti karbantartó vállalkozást. Ha van megrendelésed és nem ipari nagyságrendű akkor a lakossági megrendelőt nem érdekli hogy miről adsz számlát, mar amelyik kér.

Az meg szerintem belefér a karbantartás-felújítás témakörbe hogy a konyhabútort úgy újítottad fel hogy a régiből egy zsanérpántot tartottál meg :)

2020. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#2 a diploma sem mindenható, ellenben használható több területen. A szakképzés meg a céltudatos képzést tartja szem előtt. Ez az összehasonlítgatás magyarországon nagyon megy,de a kettő között hatalmas különbségek vannak. Egy egyetemen kapcsolatokat szerezhetsz, többet tanulhatsz, bafogadóbb lehetsz, míg egy szakképzésen ugyanezt nem tudod megtenni. Ha bizonyítani akarod mások számára, mennyire fantasztikus szakember vagy, tedd azt a vállalkozásodon belül, de ezt a nagyképű szöveget érdemes elhagynod, az nem segít a kisebbségi komplexuson.
2023. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!