Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi lehet a számomra legalkalma...

Mi lehet a számomra legalkalmasabb megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv,

Egyetem melett már eddig is csináltam filmezési és utómunkai munkákat, eddig meghatározott, projekt időtartamára kötött szerződésekkel. De most szintet léptem, az eddigi megbízóm, (az egyik egyház) most egy hosszabbtávú projekttel is megbízna, viszont a projektben van némi pályázati pénz is, ezért szükség lenne arra, hogy számlaképes legyek.

Ez egy féléves projekt, aminek csak a teljeülésekör, a végén tudnak fizetni. De emelett továbbra is lehet, hogy jönnének párhavonta (2-3-4havonta) kissebb nagyobb megbízások is.

Mi lenne a számomra legalkalmasabb, legjobb megoldás, hogy számlaképes legyek?

Nem kívánok se trüközzni, se csalni, se semmi ilyesmit. De ugyanakkor eddig minden megoldásnál, amit találtam, egy szerintem irreálisan magas 40%-tól mondhatok búcsút.

Az éves forgalom maximum 1-2millió között lenne nettóban.

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem tud valaki segíteni. Mert nem igazán értek ezekhez a vállalkozábéli dolgokhoz és nem akarom megszívni.



2020. dec. 19. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"ugyanakkor eddig minden megoldásnál, amit találtam, egy szerintem irreálisan magas 40%-tól mondhatok búcsút."


A KATA_s vállalkozásban évi 12 millió ft-ig lehet bevételed, havi 25 ezer ft befizetése ellenében, ha még egyetemista vagy.

Most jan. 1-től lép majd életbe, hogy ha 3 millió ft felett számlázol (évi) egy munkáltatónak, akkor kell 40 %-ot fizetni.

Ne lépd át a 3 milliót és havi 25 ezerből megúszod.

Ha már nem vagy egyetemista és nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, akkor már több az adó, 50 ezer, KATA-val.


Ezenkívül van még a tételes költségelszámolású adózás: bevétel, kiadás, stb.

2020. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszia a választ!

Még egyetemista vagyok. De ahogy le is írtam, félévig semmilyen bevételem nem lenne. A KATA ezért nem játzik, mert nem folyamatosak a bevételek, 3-4 havonta van bevétel.

2020. dec. 19. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, Te tudod... egyrészt szüneteltetni is lehet, de ha jól dolgozol, akkor mástól is vállalhatnál munkát.

Még valami: nem tudom, mi az a "filmezési és utómunka", de arra azért vigyázz, hogy van olyan tevékenységi kör, ahol képzettséget írnak elő a vállalkozáshoz.

2020. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig az adót nem utólag kell fizetni.
2020. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!