Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire ügyelek egy ilyen üzletben?

Mire ügyelek egy ilyen üzletben?

Figyelt kérdés
Az ismerősömnek vannak termékei raktáron minimális szinten. Ő vállalkozó, azonban ő nem ér rá értékesíteni ezeket a termékeket. Megkérdeztem tőle én - vállalkozáson kívüli, nem alkalmazott ember - hogy eladhatom-e a termékeit, és X százalék az enyém az x százalék az övé. Erre azt mondta szóban rendben. Ez a dolog jelenleg itt állt is meg, ugye nem nyúltam hozzájuk, nem vittem el, ott vannak nála. Ezeket a termékeket nem eredeti árukon, hanem jóvalta alacsonyabb áron lesznek értékesítve - legyen pénz, ne maradjon raktáron, foglalja is a helyzet, és kéne enni is valamit -. Mire figyeljek oda, amikor ilyesmivel foglalkozom? Amúgy nem értékes dolgokról van szó, nincsen olyan hu de sok belőle egyébként pedig kézműves/kis iparos dolgok. Hogyan lehetséges ezeket a termékeket értékesítenem cégen kívül?

2021. jan. 24. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Köss vele ügynöki v viszonteladói szerződést. Te számlaképes vagy? Vagy csak "okosba" megoldanád, adózás nélkül?
2021. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kinek adnád el? Számla nélkül ki fogja megvenni?
2021. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az ő nevében akarja eladni
2021. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okosba gondoltam eladni, mert ezek a termékek annyira nem keresettek, de az is lehet hogy keresek valakit, aki viszonteladó és megveszi tőlünk. Én magánember vagyok, és annyira nem értek a dolgokhoz, hogy az se tudom mi a számlaképes jelen esetünkben.
2021. jan. 24. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajjaj...


Szóval full fekete seftelés?

2021. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!