Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Végezhet valaki úgy oktatási...

Végezhet valaki úgy oktatási tevékenységet ha tréningnek hívja, és nincs tanári végzettsége? Vagy ilyenkor ez tanácsadásnak minősül? Oklevelet adhat ki?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Jóhogynem egyetemet üzemeltetsz tanári végzettség nélkül :-)

Méghogy oklevelet :-)

2021. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Végezhet valaki úgy oktatási tevékenységet ....... és nincs tanári végzettsége?"


Nem tudok válaszolni, de amikor én jártam középiskolába sok ilyen "tanár" tanított, főleg szakmai tantárgyakat. Az egyik egy könyvvizsgáló cég vezetője volt, a másik az APEH-nál osztályvezető (ma már NAV). Tanári diplomájuk biztos nem volt. Nem tanfolyamról beszélek...


Ma már lehet, hogy ilyen nem létezhetne.

2021. febr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem vlgezhetsz, de utána kell nézni, minek hívhatod

oklevelet is adhatsz ki, kérdés mit ér vele, aki kapja

2021. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon jó kérdés. Én két tannyelvű gimnáziumban tanítok biológiát és kémiát. Tanári diplomám erről van. 10 évvel ezelőtt, amikor indult a két-tannyelvű, rávettek arra, hogy tanuljam meg a francia nyelvet és tanítsam francia nyelven is a biológiát. Önerőből, meg is tanultam a nyelvet és felsőfokú állami nyelvvizsgát szereztem. Az iskola sem tanulmányi szabadsággal, sem anyagilag nem támogatott, a tanfolyamokat, vizsgákat magam finanszíroztam, tanulni éjszaka és hétvégén tanultam. Na ezek után évekig francia nyelven is tanítottam a biológiát. Aztán egyszer csak egy pár éve hopp, szóltak nekem, hogy végezzem el a francia szakot, mert már a felsőfokú nyelvvizsga kevés, francia szak kell ahhoz, amit csinálok. Én meg visszakérdeztem, hogy mivan??? Mi a túrónak a francia szak. Én nem francia nyelvet akarok tanítani, hanem biológiát. Arról megvan a diplomám. És franciául is tudok. Arról is van állami papírom. De azt mondták, az mostmár kevés, a jogszabályi változások miatt. Mivel ugyanúgy nem támogattak volna semmivel a francia szak elvégzése közben, ahogy a nyelvvizsga megszerzését sem támogatták - beintettem, hogy nem csinálom. De azóta nem taníthatom a biológiát francia nyelven.
2021. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!