Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért jött létre ilyen sokféle...

Miért jött létre ilyen sokféle számlázó program?Mi a különbség köztük? Illetve kinek melyik vált be leginkább?

Figyelt kérdés
Minden ezzel kapcsolatos tapasztalat megosztását és segítő szándékú kommentet előre is hálásan köszönök!

#Számlàzó program
2021. febr. 24. 17:24
1 2
 11/15 TTLS válasza:

Az is közrejátszhatott ebben, hogy sokáig könnyű és kockázatmentes volt számlázóprogramot készíteni, mert ehhez csak meg kellett felelni néhány formai követelménynek és szabálynak, nem volt szükség mélyebb programozói ismeretekre és gyorsan el tudtak vele készülni.

Ezek a programok funkcióikban, kezelőfelületükben és használhatóságukban különböznek. Léteznek kategóriák, az egyszerű számlázóprogramoktól a vállalatirányítási rendszerekig.

Most már minden számlázó programnak fel kell töltenie a kiállított számlákat a navhoz. Kevesen vállalják, hogy kifizetik az ügyfeleik után a bírságot, ha a saját programozói hibájukból eredően rosszul működik a számla bejelentő része a programjuknak. Emiatt már egyre kevesebben adják a fejüket új számlázóprogram fejlesztésére. Most már mindenképpen szükséges a tapasztalat, a szakértelem, nem lehet napok, vagy hetek alatt összerakni egy számlázóprogramot. Ezért programozóként én is inkább egy volt kollégámtól vásároltam, akinek a termékében bízok és tudom, hogy már 10+ éve folyamatosan fejleszti és garanciát ad.

2021. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Olyat érdemes vállalkozni, amit még kevesen csinálnak. Ha valamit sokan, abból nem élsz meg.


A számlázó program is ilyen, nem fogsz megélni belőle, mert már sokan programoztak ilyet, sokféle van.

Ha már valaki programozó, akkor sok mást olyan programot is csinálhat, amiből kevés van.


Melyik a jó? Az összes ingyenessel és nagyon olcsóval szkeptikus vagyok. Már többet próbáltam. A navos és a számlázz pont hu is volt, de az utóbbi sem felelt meg, elfelejtettem lemondani és már több tízezerrel tartoztam nekik. így lesz az olcsóból drága.


Webáruházam van, de azokkal is megjártam. Egy webáruház vagy olcsó és sz.r, vagy drága de bonyolult és akkor még annyi munka van vele, hogy külön embert kell hozzá felvenni. De ez már egy másik téma.

2021. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Változóban vannak a trendek. Webshopot éri meg fejleszteni, mert ez lett a sláger és a következő uniós támogatások az e-kereskedelemre fognak fókuszálni.


Eddig az EU támogatta a cégek számlázó és ügyviteli progi vásárlását pályázatra, emiatt sok új piaci szereplő bukkant fel ezen a területen (1-2 év alatt összetákolt gagyi progikkal, fejlesztői, ügyviteli tapasztalat nélkül). Ennek vége.


Ehelyett lesznek a webshop támogatások. Mórickák és Pistikék fognak ingyenesen letölthető kész shop keretrendszereket saját, gagyi fejlesztésükként eladni pályázó cégeknek, hogy nagy pénzeket kasszírozzanak.


A piacokat mindig a külső támogatások teszik tönkre, mert megszűnik az innováció, az egészséges verseny, eltorzulnak az árak, kiszorulnak a piacról azok, akik tisztességes piaci körülmények között lennének életképesek és a helyüket átveszik a támogatási pénzekre vadászó hiénák.

2021. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Mert pénzt akartak keresni és megfejni a vállalkozókat."

Ezzel az erővel mindenki meg akar fejni. A pék meg akar fejni, mert pénzt kér a cipóért. A fogorvos meg akar fejni, mert rendbehozza a fogadat, vagy leszedi a fogkövedet. A kereskedő meg akar fejni, mert hasznonnal adja neked tovább a termékeket. A youtube videós meg akar fejni, mert reklámokat tesz a videójába és kieszi az adományozó linkeket. Te is megfejed a céget ahol dolgozol, mert fizetést kérsz a munkádért.

Vaaaagy senki nem fej meg senkit, hanem csak meg akar élni, pénzt akar a munkájáért cserébe.

Így is örülhetsz, mert a faék egyszerűségű számlázó programok írói az alap számlaírást ingyenesen lehetővé teszik és csak a többi funkció fizetős. Ez se lesz mindig így, mert ahogy nő az infláció már nem fogja nekik megérni akármit is ingyen adni. A külföldi nagyvállalatok sorra szüntetik meg az ingyenes szolgáltatásaikat, mert az ingyen nem éri meg.

2021. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Cég mellett gondolkodok azon, hogy magánvállalkoznék is és ezért néztem most szét, hogy milyenek azok a bolti számlázók, amik most kaphatók készen.


Nem sorrendben amit láttam és amit gondolok:


𝐌𝐢 𝐚 𝐤ü𝐥ö𝐧𝐛𝐬é𝐠 𝐤ö𝐳𝐭ü𝐤?


Most újra átnézve a kínálatot, mindegyik szinte ugyanazokat tudja.

Amelyikben megjelenik egy újdonság, azt az összes konkurencia úgyis hamarosan lemásolja (és nagy innovációként tálalja) és akkor idővel megint az lesz, hogy mindegyik tudni fogja ugyanazt a funkciót.


Leginkább kisebb különbségek vannak, hogy például melyik milyen banki kivonat adatokat és milyen webshopokat, csomagküldőket támogat, de előbb utóbb ezekben a lehetőségekben is ki fognak egyenlítődni.

Szinte már csak az ilyen apró dolgok, vagy kinézet alapján lehet dönteni. Még a kezelésük is hasonló.


𝐌𝐢é𝐫𝐭 𝐣ö𝐭𝐭 𝐥é𝐭𝐫𝐞 𝐢𝐥𝐲𝐞𝐧 𝐬𝐨𝐤𝐟é𝐥𝐞 𝐬𝐳á𝐦𝐥á𝐳ó 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦?


Régen volt biztos nagy üzlet a számlázó program, amikor a KATA miatt sokan lettek magánvállalkozók és nekik kellett egy számlázó.

Sajnos a KATA-t kicsinálták.

Válságos időszak van, ilyenkor úgysem nagy a vállalkozási kedv. A népesség is fogy (több, mint 300 ezer fővel kevesebben vagyunk a népszámlálás eredménye szerint), kevesebb lakosra még kevesebb vállalkozó jut. A számlázó programok üzemeltetői csak egymástól tudnak ügyfeleket elszipkázni, vagy azokra pályáznak, akik még a NAV online számlázójával állítják ki a számlákat.


𝐈𝐥𝐥𝐞𝐭𝐯𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐞𝐤 𝐦𝐞𝐥𝐲𝐢𝐤 𝐯á𝐥𝐭 𝐛𝐞 𝐥𝐞𝐠𝐢𝐧𝐤á𝐛𝐛?


Régen használtam ilyen bolti számlázót. Akkor még infocentrumos, naturaszoftos és hasonlókat használtam, most egy teljesen egyedi ügyviteli rendszer van egy másik cégtől, amit azért nem tudok ajánlani, mert teljesen személyre szabott. Volt egy alap és azt szabta át teljesen egyedivé a fejlesztő cég.

Ez egy másik cégnek, vagy vállalkozónak lehet, hogy már nem lenne jó, mert minden cég kicsit másképp működik.

Külön magánvállalkozásnak lehet, hogy én is választok egy boltit, még gondolkozok ezen. Lehet, hogy ahonnan az egyedi ügyvitel van, összedobnak nekem egy egysezerű számlázót a magánhoz is.

2023. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!