Bitcoin hogy működik?

Figyelt kérdés

Utanaolvastam, de azt hiszem túl szőke vagyok ehhez 😅 de azért leirom amit megertettem.


Tehát tegyük fel feltöltök pl 15EzerFt-ot,amit elvileg Dollárba kell átváltani, amiből lesz valamennyi Bitcoinom. Azt pedig eladom, ezután a dollárt visszaváltom forintra, és így lesz pénz a bankszámlámon?

Mennyire éri meg ebbe belemenni?



2021. márc. 22. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dollárért veszel bitcoint annyiért amennyi a vételkori piaci ára. Ha később eladod, annyi dollárt fogsz érte kapni, amennyi az akkori piaci ára lesz. Azt senki sem tudja, hogy mennyi lesz. Akik vesznek, azt gondolják, több, mint most. Akik eladnak, vagy nem vesznek, azt gondolják, hogy kevesebb.

Aztán a kapott dollárért meg annyi forintot kapsz (ha azt is átváltod) amennyi az akkori dollár/forint árfolyam lesz. Ezt sem ismeri senki előre.

2021. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megeri

Ugy mukodik hogy regisztralsz tozsden ( kraken, coinbase stb ) ott kapsz egy tarcat, ha veszel bitcoint akkor abba a tarcaba kerul majd az igy vett bitcoin vagy inkabb bitcoin resz ( satoshi). Amikor meg felmegy az ara vagy valami mas ok miatt eladnad akkor a tozsden eladod es kiutalod magadnak bankszamlara a penzt.


A tozsden levo coinokat is kiutalhatnad magadnak sajat walletbe, de jelenleg az utalasi koltsegek tobb ezer forint osszeguek szoval nem nagyon erdemes az altalad emlitett osszegu bitcoint ideoda utalgatni

2021. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


Amiket te felsoroltál, azok nem tőzsdék, hanem váltók. Kriptók nincsenek a tőzsdén.

2021. márc. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Készpénzért veszel játékpénzt amiről mindenhonnan megy az agymosás, hogy ennyit meg annyit ér majd, vagy már most.


Persze a számlán jól fog mutatni, hogy mennyi milliót nyertél már rajta :)


De ilyen olyan ügyviteli költségek, és számladíjak miatt sosem fogod tudni annyi készpénzért visszaváltani amennyiért vetted.

2021. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó kicsit retardált, nézd el neki, irigy és nem ért hozzá szóval próbál okos lenni. ( Mondva ezt úgy hogy elég sok milliót megforgattam már rajta )

Utolsó, mennyi a te portfoliod hozama? Mennyi pénzed van allampapirba es mennyi reszvenybe? Azt tapasztaltam azoknak jar hozzad hasonloan a szajuk akik eletukben nem fektettek semmibe

2021. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!