Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szálláshely létrehozásának mi...

Szálláshely létrehozásának mi a menete?

Figyelt kérdés
Egy vidéki csendes házat szeretnék kiadni, 8 órás bejelentett munkám van, és emellett csinálnám, de nem találom pontosan milyen engedélyek kellenének vagy hol érdemes elkezdeni intézni a dolgokat, főleg a költség oldal ugye ami érdekel.
2021. ápr. 2. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Google, legelső találat!


[link]


Bármelyik város honlapján megtalálod - a nyeh-i oldalon ott van a megfelelő törvényi hivatkozás egyébként.

2021. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez meg a második találat:


[link]

2021. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most???
2021. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Google linkeket, ezeket én is megnéztem, de jobban érdekelne információ olyan embertől aki csinálja és össze tudja foglalni mi a menete, hogy ne kelljen a jogszabály szerinti végtelen és járhatatlan úton végig küzdeni magamat, mivel aki már csinálta valószínűleg jobban képben van.
2021. ápr. 2. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát bemész az önkormányzathoz (asszem ker. osztály) és majd az ottani Jucika vagy Mancika mindent elmagyaráz.
2021. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem bántásból mondom, de ha ennyire nem vagy képben a vállalkozásdi mikéntjével, akkor hogyan akarsz vállalkozni???


Nem egy, hanem sok-sok paragrafust végig kell böngészned - vagy pedig felveszel egy könyvelőt, aki mindezt elvégzi helyetted. De az nem lesz ingyen.


Egyáltalán van már vállalkozóid?

2021. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
a net tele van olyan oldalakkal, ahol praktikus gyakorlati oldalról összefoglalják a kérdést, nem a jogszabályt idézik (ami esetleg tényleg száraz, és nehezen érthető). De egy használható válasz messze meghaladja egy komment terjedelmét.
2021. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit optimistán azt gondoltam lesz itt olyan aki foglalkozott ilyesmivel és nagyvonalakban leírja, mi a menete, mi az útvonal, vagy ő, hogy rendezte el. Régebben volt vállalkozásom, de azt KFT-ben csináltam, és ott volt külön két könyvelőm is aki intézte ezeket a dolgokat, nyilván úgy minden könnyebb volt. Most bejelentett munka mellett nem szeretnék annyira belemenni mint akkor régen (15+ éve), nagyon jól érzem magam a munkahelyemen ez csak pluszban lenne.
2021. ápr. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!