Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóvá válás...

Egyéni vállalkozóvá válás hogyan? Lenne pár kérdésem,többi lent.

Figyelt kérdés

1. Ki lehet egyéni vállalkozó? Mi kell hozzá?


2. Végzettség nélkül is lehet?


Olyanra gondolok amit iskolában nem tanítanak, nem lehet végzettséget szerezni róla. Max valamilyen cégnél megtanulja az ember vagy saját magától.


3. Ha van végzettségem de mással szeretnék foglalkozni mint ami a végzettségem olyankor mi a helyzet? 2. ponthoz is tartozhatna.


4. Több tevékenységi kört is be lehet jegyeztetni?


5. Milyen költségek merülhetnek fel? pl.: Adózás stb.


6. Számlázás típusok, folyamata? pl.: online vagy papír alapú stb.


7. Erről adnak valamilyen papírt, hogy én egyéni vállalkozó vagyok? Ha megszüntetem arról is kapok, hogy az voltam?



Előre is köszönöm aki tud válaszolni a kérdéseimre.



2021. ápr. 17. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"1. Ki lehet egyéni vállalkozó? Mi kell hozzá?"

Bárki, ha elmúlt 18. A "mi kell hozzá"-hoz tudni kéne, mit akarsz vállalkozni.


"2. Végzettség nélkül is lehet?"

Van olyan tevékenységi kör, ami végzettséghez kötött, meg van, ami nem. Látatlanban nem lehet megmondani.


"Olyanra gondolok amit iskolában nem tanítanak, nem lehet végzettséget szerezni róla. Max valamilyen cégnél megtanulja az ember vagy saját magától."

Amiről nem lehet papírt szerezni, arról a NAV általában nem kéri a papírt, bár a NAV-nál sose lehet tudni.


"3. Ha van végzettségem de mással szeretnék foglalkozni mint ami a végzettségem olyankor mi a helyzet? 2. ponthoz is tartozhatna."

Semmi nem tiltja, hogy ne a szakmádban dolgozz.


"4. Több tevékenységi kört is be lehet jegyeztetni?"

Ahányat akarsz, feltéve, hogy a végzettséghez kötötteknél vagy neked, vagy esetleges alkalmazottadnak megvan a papír.


"5. Milyen költségek merülhetnek fel? pl.: Adózás stb."

Hát ezt elég nehéz lenne így összefoglalni, mert sok vállalkozási forma van. Ha tudnánk, konkrétan mit szeretnél vállalkozni, pontosabb tippeket lehetne adni. De akkor is azt mondanám, beszéld át egy könyvelővel, neked melyik a legalkalmasabb.


"6. Számlázás típusok, folyamata? pl.: online vagy papír alapú stb."

Most már minden számlát le kell jelenteni a NAV felé, tehát online. Én a szamlazz.hu-t használom, de van ingyenes alternatíva is, csak az nem jött be.


"7. Erről adnak valamilyen papírt, hogy én egyéni vállalkozó vagyok? Ha megszüntetem arról is kapok, hogy az voltam?"

Tudtommal nem, ilyen már nincs, hogy vállalkozói igazolvány (vagy nem kötelező), nekem sincs. Mire kéne? Hitelhez keresetigazolás kell, azt az első lezárt éved után ad a NAV, máshoz nem tudom, mihez kellhet.

2021. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ.


Igazából egyedi termékek gyártása és eladása az amivel foglalkoznék. Kezdetben gravírozással majd esetleg a későbbiekben póló nyomtatás és egyéb termékek nyomtatása. Facebookon saját oldallal, oda feltölteni a termékeket. Ez így mennyire járható út?

2021. ápr. 17. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez ránézésre TEÁOR-kódból a 1629 (fából készült kis szobrok és dísztárgyak, famozaik, intarzia, egyéb fatermékek), 4778 (máshová nem sorolt tárgyak kiskereskedelme), 4771 (textiláru kiskereskedelme), a pólónyomtatásban nem vagyok biztos. Alighanem kereskedői végzettség nem kell hozzá (jellemzően olyanokhoz kell, hogy élelmiszer, műszaki cikk, kisállat, stb. teljes lista itt [link] De még mindig a legtisztább, ha könyvelővel átbeszéled.
2021. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze az lesz könyvelővel átbeszélem majd csak itt is kíváncsi voltam aki egyéni vállalkozó az tud róla valamit mondani.


A papírt arra értettem amúgy ha szüneteltetem vagy megszüntetem akkor arról adnak-e valamilyen hivatalos papírt esetleg? Ha elmennék máshova dolgozni, ott szokták kérni az előző munkahelyről a papírokat.

2021. ápr. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!