Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki emiatt el van tiltva...

Aki emiatt el van tiltva attól, hogy egyéni vállalkozása legyen, annak már sosem lehet?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy el van tiltva attól, hogy saját vállalkozása legyen. Azt tudom, hogy volt börtönben, de azt nem, hogy pontosan miért. Utánaolvastam és ezt találtam:

"Nem lehet egyéni vállalkozó, akit szándékos bűncselekmény miatt jogerősen egy évet meghaladó, végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül"

Nem tudom jó kategóriában kérdezem-e, de ez az "amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül" rész azt jelenti, hogy attól függően hogy mit követett el, valamikor mentesülhet, és akkor lehet már vállalkozása?

Tényleg nem tudom pontosan miért ült, csak annyit, hogy valami 5 körüli évet kapott, de 3 év után végül szabadult.



2021. ápr. 19. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
:) feketen feheren le van irva, megcsak nem is nehezen ertelmezheto jogi szoveg...
2021. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jól van, bocsi, nem kell lekezelőnek lenni. Még elég fiatal vagyok, nem vágom ezeket.

De akkor ezek szerint, ha mentesül, akkor már lehet neki.

2021. ápr. 19. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nyilván a büntetéstől és időtartamától függően egy idő múlva (nem elévülés, de valami hasonló) lehetővé válik az, ami korábban büntetett előélethez kapcsolóan tiltott volt.
2021. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Rengeteg jogi szöveg, de egyszerűbben nem megy.

Ha röviden, nagyon laikusan akarom megfogalmazni, amíg priusza van, addig nem lehet egyéni vállalkozó. Az meg számos dolog függvénye.

2021. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen
2021. ápr. 19. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg Ambrus Attilát, ő is számlaképes, pedig egy pár évet lehúzott a hűvösön.
2021. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!