Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nehéz céget alapítani?

Nehéz céget alapítani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én nagyon jól értek a hegesztés és lakatos munkához, fiatal vagyok de jobb minőségű kaput tudok csinálni mint egy tapasztalt szakember ez tény. Abban gondolkodtam hogy most végzek a sulival és munkába állás helyett nem lenne e jobb céget nyissak és magam főnöke lennék, munka sok lenne az 100% és még ha úgy van egy két embert is tudnék alkalmazni, hát ugye egyelőre befektetni csak egy jó flex meg egy hegesztő kell (ami van nekem 3 - 3 db), de akkor hogy is megy ez? Jó ötlet lenne?

Korábban dolgoztam 1 napot gyárban de nem tetszett (ásványvíz üzem), meg voltam napszámos gazdáknál az tetszett de ha saját cégem lenne több pénzem lenne.meg hát ugye a Vaskapuk ára elég jó.



2021. máj. 5. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem olyan bonyolult, de kell hozzá kezdőtőke és motiváltság. Nem csak vaskapu a drága, hanem bármilyen heggesztést igénylő munka. Vannak sokkal nagyobb volumenű heggesztést igénylő gépek, amikhez fontos a precizitás.
2021. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"jobb minőségű kaput tudok csinálni mint egy tapasztalt szakember ez tény."


Amíg ennyire elsöprően győz a wishful thinking, addig ne gondolj vállalkozásra, ezt nagyon komolyan mondom.

2021. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Aha én géplakatos vagyok és elmondom, hogy ez a téma mocskos nehéz amire te gondolsz. Van egy profi heggesztő haverom is akivel csinálhatnám, de olyan mocskos drága minden,hogy az valami elképesztő,és olyan minőséget várnak el amit te biztos nem tudsz még megcsinálni(tegyük fel megtudod)...akkor sem így megy az egész.


Honnan tudod hogy sok munkád lenne?honnan tudod hogy bejönnének a számításaid?


Még magánvállalkozók is akik cégnél dolgoznak szakemberekkel (bejelentés nélkül,csalásokkal) nem megy a szekér mostanában. Ez egy nehéz téma...előbb hírnevet is kéne szerezned szaros gyárakban,emberek között,munkával.


Szóval az ötleted jó de kivitelezni nem egy egyszerű téma...

2021. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Kezdj el alkalmazottként dolgozni, és közben melette maszekolni. Amennyiben úgy itéled meg, hogy sokkal több munkád van, mint amennyit el tudsz így végezni, valamit hogy vállalkozóként megélnél a megbízásaidból (rendesen tisztán, adózás után), akkor hajrá.
2021. máj. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozom a 4-eshez!


És a #2-nek is igaza van.


Nem lehet ennyire álmodozóan nekimenni egy vállalkozásnak!

Nem a cégalapítás a költséges, hanem a szükséges eszközök beszerzése, alapanyagok megvásárlása, stb. stb. És persze azt is fel kell tudni vázolnod - a magad számára!!! - az üzleti tervben, hogy hosszú távon honnan és mennyi megrendelésed lesz. Ehhez jó pár év alkalmazottként való dolgozás, ahol sokmindenbe belelátsz... A vállalkozói ismereteket meg ez alatt párhuzamosan tanulhatod.

2021. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A cégalapítás nem nehéz, pár nap alatt bejegyzik. Na de minden más... Először is kell hozzá tőke, eszközök, alapanyagok, aztán ha sok a meló, ember is. Viszont van egy halom adó amit fizetni kell és azzal is számolni kell, hogy az első éved veszteséges lesz. Ha meg mégse jön be a dolog, akkor 2 lehetőséged van, vagy kipucolod és eladod vagy végelszámolással megszünteted, de mindkettő elég macerás.
2021. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem menj el egy könyvelői/céges tanácsadásra, ott segítséget kaphatsz, mert ha céget alapítasz, monjduk Egyéni Vállalkozóként keded, akkor is vannak állandó költségeid, feladataid, ezeket be kell tartanod, nem árt, ha tudod mennyi havi bevételednek kell lenni, hogy ezeket finanszírozhasd.
2021. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értem még ki sem jártad az iskolát, de már jobb vagy, mint egy tapasztalt szakember?

Ezt hogy gondolod?

2021. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!