Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyeni vallalkozokent maganpen...

Sajtosmatyi kérdése:

Egyeni vallalkozokent maganpenz es vallalkozoi penz egy szamlan lehetseges?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egyeni vallalkozokent fogok dolgozni egy cegnek. Szeretnem kerdezni, hogy kell-e vallalkozoi szamlat nyitnom vagy a magan szamlamat is hasznalhatom egyeni vallalkozokent?

Illetve ha hasznalhatom akkor lehet-e belole valami baj? Pl arra gondolok hogy maganemberkent jofogason eladom a tevemet es az arat elutaljak nekem stb, ilyenekre gondolok.

Vagy jobb ha 2 szamlara jon?


2021. máj. 8. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
lehet.. bár ha jobb ha külön van, mert úgy elkülönül. De ha egyre megy az se lesz baja senkinek.
2021. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha áfakörös vagy, akkor kell vállalkozói bankszámla. Ha nem vagy, akkor nem kötelező, de ajánlott. Én is áfamentes vagyok, de van vállalkozói bankszámlám. Nekem több okból is jó, hogy külön van. Nekem megéri azt a havi 6-800 forintot.
2021. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóként a teljes bevételed után adozol vagy szja szerint, vagy mondjuk KATA szerint.


Így nincs értelme elkuloniteni a bejövő pénzeket a magan szamladtol.


Viszont a legtöbb embernek egynél több számlája van, szóval dedikalhatsz egyet a vállalkozás céljainak.

2021. máj. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!