Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozásnál első fizetős...

Vállalkozásnál első fizetős munka?

Figyelt kérdés
Vállalkozást építünk, de mivel még csak építjük ezért eddig teljesen ingyen gyakorlatilag szívességként csináltunk munkákat. Na most eljött amikor szeretnénk már érte pénzt kérni. Viszont rizikós kiváltani a katát a havi 50 ezerrel, mert az egy dolog hogy mi beárazzuk a munkánkat, de fizetni nem nagyon szeretnek az emberek. Ilyenkor mi a teendő? Olvastam, hogy feketén kell csinálni, de tényleg ez az egy járható út? Az adószámos magánszemély is szembejött, de a munka rendszeres lenne, a tervek szerint havi két alkalmú legalább.

2021. máj. 18. 00:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Egy vállalkozásba fektetni kell. Igen, van hogy az első pár hónap mínuszos. És amúgy nem csak a kata adózás létezik.
2021. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Milyen más jöhetne még szóba a katán kívül? Sajnos mindenhol a katát írják.
2021. máj. 18. 00:28
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Lehetsz még tételes szja-s vagy átalányadózó is akár. Nem mondom, hogy neked nem a kata érné meg legjobban, csak vannak más alternatívák is.
2021. máj. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

fizetni nem nagyon szeretnek az emberek


Ezt nem értem, miért kezdtél bele olyanba, amire nincs kereslet? Nem csináltál piackutatást? Az egy dolog, hogy valamit ingyen elfogad az ember, de az nem jelenti azt, hogy fizetne is érte! Akiknek eddig ingyen adtatok a munkátokat, azok nagy valószínűséggel nem fogják kérni, ha fizetni kell érte. Új ügyfeleket kell szerezni.


Többesszámban írsz, hányan vagytok egyáltalán? A leírás alapján egyéni vállalkozást tervezel? Azt hogy szeretnétek többen csinálni? Valaki alkalmazott lenne?


Írhatsz privátban, szívesen segítek, mi lenne a legjobb.

2021. máj. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Alapból nem dogozunk ingyen, ott csesztétek el.
2021. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Rossz gondolkodásmód az, hogy "fizetni nem nagyon szeretnek az emberek". Így hozzáállva nemhogy sokat keresni, de megélni sem fogtok.


Az emberek igenis szívesen fizetnek azért, ami fontos nekik, mert az a valami többet ér a pénzüknél. Lehet, hogy magát a pénzt kiadni fáj (bár elektronikusan nem annyira, mint fizikailag a készpénzt), viszont hamar feledteti a rossz érzést a cserébe kapott érték, ha azt többnek ítélik a kiadásnál.

2021. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Valamit rosszul csinalsz. Vallalkozast nem ugy kell epiteni hogy ingyen dolgozol, nyilvan lehet az ejelen kedvezmenyeket adni, esetleg ingyen csinalni marketing celbol "influenszereknek", de ettermek se ugy nyitnak hogy honapokig ingyen lehet ott enni.


Ha a KATAt nem tudod kitermelni egy tobb honapos vallalkozassal akkor jobb ha keresel egy rendes munkat, ha pedig meg nincs tobb honapos akkor jo ha tudod hogy vallalkozast penzbol lehet elkezdeni. Mondjuk nem is tudom miert beszelunk vallakozasrol amikor nincs mogotte egy valos vallalkozas (kft, bt, vagy legalabb egy EV).

2021. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Van rá kereslet, mert volt ahonnan hívtak újra csak úgy akarták, hogy megint ingyen menjünk. Amúgy ketten vagyunk, és igazatok lehet, hogy már az elején sem kellett volna ingyen. Csak attól tartottunk, hogy úgy nem fognak keresni minket. Korábbi munkahelyemen sajnos ez volt, bár ott az volt más, hogy nekem közvetlenül nem az ügyfél fizetett, hanem a cég, és amikor felmerült, hogy az ügyfél fizessen mindig hátráltak meg néztek, hogy ezt hogy képzeljük. Én ebből indultam ki.
2021. máj. 18. 14:46
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Van rá kereslet.... Igen, ingyen. Azért ez nem az jelenti, hogy fizetőképes kereslet lenne.


Mi a szolgáltatásotok?

2021. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

"mert volt ahonnan hívtak újra csak úgy akarták, hogy megint ingyen menjünk"

Ingyen (vagy megfelelően olcsón) gyakorlatilag bármire van kereslet, a vállakozás építésben az a "művészet", hogy haszon is legyen.


"Viszont rizikós kiváltani a katát a havi 50 ezerrel, "

Igen, a vállakozás lutri. Neked kel leldönteni, hajlandó vagy-e kockáztatni. (valamennyit muszály lesz, még ha nem is pont a katával, ettől vállakozás) Ha semmilyen kockázatot nem akarsz vállalni, akkor menj alkalmazottnak.


"de mivel még csak építjük ezért eddig teljesen ingyen gyakorlatilag szívességként csináltunk munkákat"

Akkor ti eddig nem vállakozást, hanem jótékonysági szervezetet építettekek.


"bár ott az volt más, hogy nekem közvetlenül nem az ügyfél fizetett, hanem a cég, és amikor felmerült, hogy az ügyfél fizessen mindig hátráltak meg néztek, hogy ezt hogy képzeljük"

Ezt tökre nem értem, leírnád ezt részletesebben?


"Amúgy ketten vagyunk, és igazatok lehet, hogy már az elején sem kellett volna ingyen."

Ezt hogy "adtátok elő"? Ki volt írva, hogy (példát mondok, nyilván nem ezzel foglakoztok) kutyasétáltatást vállalok ingyen, vagy kutyasétáltatást vállalok x összegért, első alkalom ingyenes? Ez nagyon nem mindegy a vevők/vendégek/ügyfelek hozzáállása szempontjából.

2021. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!