Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sopronban, vagy inkább Debrece...

Sopronban, vagy inkább Debrecenben (illetve környékükön) keresik jobban a szobafestőket, vízvezeték szerelőket?

Figyelt kérdés

Újként ezen városokba érkezve persze sok idő, míg ismert lesz a szakember, de ha valóban jól dolgozik, annak idővel híre megy.


Fent említett két város (és/vagy környékük) közül hol van nagyobb kereslet/igény rájuk?


(Ausztria és Románia nem cél, csak ez a két város.)



2021. máj. 21. 21:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismét a 6-os vagyok. Én nem igazán látom, hogy Debrecen munkaerőpiacán annyira nagyot dobna az, hogy állítólag a fide$z kormány vidéki fővárosa. Nyilván vannak állami és önkormányzati beruházások amelyeket rendre a NER cégek nyernek el, ahol nyilván sok avállalkozó kap munkát. De ezeken kívül a magánszektorban is van kereslet a szakmunkára. Amit én látok, hogy nincs elég szakember égen és földön, és ha mégis sikerül találni akkor nem olcsón ha már kicsit magasabb szinten van mint a kókler kategória. Azért azt meg kell említeni, hogy Debrecen egy jóval nagyobb város mint Sopron, jelentős agglomerációval is rendelkezik. Az egyeteme a fide$z előtt is vonzotta ide a diákokat, ami pedig önmagában is fenntartja az itteni ingatlanpiacot, erre jött rá az utóbbi évek nagyobb számú munkahelyteremtései. Tehát ha mondjk Debrecen ellenzékbe kerül és kevesebb lesz a közpénzes beruházás akkor is marad itt munka elég. De továbbra is tartom, hogy Sopront és annak munkaerőpiacát nem ismerem így arról nem tudok nyilatkozni.
2021. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a "Debrecen főváros" szöveget! Kétszer volt, de egyelőre nem lesz főváros!

A második város a mérete alapján, és nagyon meglódultak a beruházások - ez mind igaz.

A BMW-t nem a Fidesz vitte Debrecenbe, hanem évekig keresték a gyár helyszínét, és végül a BMW Debrecen mellett döntött. Ez megindította a lavinát, és el kezdték Debrecent nemzetközi szinten jegyezni.

Valóban nagyon pörög az élet arrafelé, és hihetetlenül sok munka van - és lesz - ott!

Sopron valóban jóval kisebb város, bár igen gazdag. Hogy tud-e hosszú távon jól fizető lehetőségeket biztosítani, azt nem tudom.

2021. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Hát én nem tudom, hogy a BMW indított-e lavinát, mert már jóval korábban megjelentek külföldi cégek Debrecenben, perpillantat azt például pont nem lehet tudni, hogy a BMW mikor jön egyáltalán.
2021. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A BMW abban a pillanatban indít, ahogy kész van a közlekedési infrastruktúra.

Egy hete voltam arra: az M35-ösön két helyen is építkeznek/bővítenek Debrecen határában, a 33-as debreceni szakaszánál a vasutat építik ezerrel - de még nincs kész egyik sem.

2021. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
78%
Ha rommá akarod unni magad és csak a pénz fontos.. valamint a sok sznob se érdekel, akkor Sopron tárt karokkal vár.
2021. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Mi borzalmas van Sopronban, amik miatt szerinted ennyire uncsi város lett? :)


(Debrecen "jobban pörög"?)


Sznobság alatt tapasztalataim alapján mindenki mást ért. Te mire gondolsz "sok a sznob" kifejezéssel?

2021. jún. 6. 09:20
 17/21 anonim ***** válasza:
Debrecenben annyi egyetemista van (30.000) mint a fél Sopron - ezért (is) pörög.
2021. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hát Sopron környéken ( Sopron és 25 Km-res körzete )napi szinten 100 ezer ember ingázik aki euróban kapja a fizetést. Van egy fizető képes réteg ami sztem egy alföldi városról sose lesz elmondható ilyen mértékben.
2021. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18-as, nem szeretnék vitázni, de ilyet mondani, hogy Debrecenben nincs akkora fizetőképes réteg mint Sopronban az eléggé kimeríti a tájékozatlanság fogalmát. Debrecen majdnem 4x akkora város és ugyacsak kiépült agglomerációval rendelkezik. A városban szinte minden utcában épül valami, mind a belvárosban, mind a kertes házas területeken. Csak a mi utcánkban 2 ház épül, 3-at felújitanak, és Debrecen hatalmas kertes házas területtel rendelkezik nem beszélve az agglomerációról mint Józsa, vagy Hajdúsámson stb. Sopronban ha olyan magas fizetéseket visznek haza az Ausztriába ingázók, akkor sincsenek annyian mint Debrecenben, és hidd el itt is vannak elképesztő gazdagok és egyre többen, hiába alföldi város, nem kell az előítéleteknél leragadni.
2021. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nem szeretnék ebbe a "vitába" beszállni, de kénytelen vagyok megjegyezni: sokan, nagyon sokan vannak a Dunántúlon, akik mindenféle idióta sztereotípia mentén gondolkodnak az ország keleti részéről. És ennek a legfőbb oka a mérhetetlen tájékozatlanság, a sötét előítélet, a minden alapot nélkülöző vak dölyfösség!

Nekem kedvenc városom Sopron: tetszik a feelingje, jók a borai, jó szállodák vannak - ápolt, békés és nagyon drága kisváros. Rengeteget profitál Ausztria közelségéből.

Debrecennek sem hegye, sem vize - és nincs a szomszédjában egy fúl gazdag ország. Mégis az egyik legjobb hely az országban: tiszta, rendezett, szuper infrastruktúrával - és az is drága. Jelenleg 5 szállodát építenek, és két színházat renoválnak, és vagy 8 céget, üzemet gyárat építenek. Van munka ezerrel, aki nem talál, az nem is akar dolgozni!

De Debrecen már túl van hájpolva.

Rajta kívül is elképesztően jó helyek vannak Kelet-Magyarországon, ahova bűn nem elmenni!

De a legnagyobb bűn, a tájékozatlanság!

2021. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!