Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezen üzleti tevékenység során...

Ezen üzleti tevékenység során kell adóznom?

Figyelt kérdés
A kertem gyakorlatilag egy kisebb "levendulafarm" lett az utóbbi években. Már nem győztem elajándékozni, így előfordult, hogy a melléképületben álltak halomban a csokrok. Az egyik ismerősöm mondta, hogy miért nem csinálok belőle pénzt. Először butaságnak gondoltam az egészet, de mostanában egyre többet gondolkodtam rajta. Szeretnék akár palántákat, szörpöket, csokrokat, illatzsákokat készíteni és azokat értékesíteni. Viszont nem igazán tudom, hogy ennek mik a kötelezettségei. Arra gondolok, hogy kell-e utána adóznom? Ha igen akkor hogyan? Bárki aki a témában jártas megköszönném, ha hosszabban kifejtené a jogi részét. A választ/válaszokat előre is köszönöm!

2021. júl. 11. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kell, üzletszerű tevékenység, az első forinttól adóköteles, de itt ne várj ingyenes könyvelői szolgáltatásokat bárkitöl.
2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy dolgot érdemes észben tartani amúgy, két dolog biztos az életben: a halál és az adó. Mindenért is adózni kell, olyan nincs hogy te valamiért pénz kapsz és semmit sem kell fizetni utána.
2021. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Őstermelőit váltsd ki! De igen, adózni kell
2021. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!