Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha felmondott az ügyvezető...

Ha felmondott az ügyvezető ,egy egyszemélyes , korlátolt felelősségű társaságban , mi a protokol, ha a cég ügyvédje , a cég tulajdonosának nem hajlandó azonnali hatállyal átadni a könyvelési papírokat és a cég minden pqpírját ?

Figyelt kérdés
Mondhatja e azt az ügyvéd hogy csak azután adja át a papírokat , miután a lemondott ügyvezető aláírta az átvételi elismervényt? Kötelező ezt megvárni a cégtulajdonosnak?

2021. júl. 12. 11:56
 1/6 xswerdy ***** válasza:

mit keresnek az ügyvédnél a könyvelési papírok? Azoknak vagy a cégnél, vagy a könyvelőnél kellene lenniük.


Ha az ügyvezető változik, annak a cégjegyzékbe való bejegyzéséhez van szükség az ügyvédre, illetve bármelyik ügyvéd meg tudja csinálni, ha az eddigivel összevesztetek, keressetek másikat. A cég tulajdonosa nyilatkozik, hogy ki az új ügyvezető, ennek kapcsán nyilván a réginek nem kell semmit aláírni. Az ügyvédnél pedig semmi olyan papír nincs normál esetben, amiből ne lenne a cégnél is példány (korábbi cégjegyzék-módosítások, stb.).

2021. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ügyvezető adta oda a papírokat , mivel levélben mondott le nekem. Én leszek az új ügyintéző mincégtulajdonos, megtehetem úgy tudom. A kérdés ugyan az , mit tudok tenni ha bnem adja ide a papírokat ? Elméletben az átvételi elismervenyre várok hogy alá írja a lemondott ügyvezető, nem igazán értek ehhez , nem voltam még ilyen helyzetben. Nem mehetek oda és kérhetem el bármiféle aláírás nélkül?
2021. júl. 12. 15:49
 3/6 xswerdy ***** válasza:

Még mindig nem tudom, hogy milyen papírokat adott oda a korábbi ügyvezető az ügyvédnek. Az ügyvezető írásban felmondott. OK. Gondolom, még a felmondási idejét tölti. Ennek végén kell átadnia minden anyagot. Neki, nem az ügyvédnek. Persze te megteheted, hogy hamarabb felmented a munkavégzés alól, és már most kéred, hogy mindent adjon át. Ha nem teszi meg, kártérítési felelősséggel tartozik.


Te pedig tulajdonosként bármelyik ügyvédhez bemehetsz, hogy módosítsa a cégjegyzéket úgy, hogy te legyél az ügyvezető.

2021. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Könyvelési papírokat, cégjegyzéket, minden létező dokumentumot az elmúlt négy évből ami létezik. Azt hogy milyen jogon , azt nem tudom, úgy tudtam nekem kell ide adnia , két hónapja húzzák az időmet.
2021. júl. 12. 15:58
 5/6 xswerdy ***** válasza:

persze, neked kell átadnia mindent, ehhez semmi köze az ügyvédnek.


Ez esetben egy másik ügyvéddel megcsinálnám a cégmódosítást. Ha a korábbi ügyvéddel valamiféle keretmegállapodás volt havi díjas alapon, azt felbontanám. A régi ügyvezetőt meg írásban felszólítanám, hogy adjon át mindent.

2021. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget:)
2021. júl. 12. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!