Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen formátum a legkedvezőbb...

Milyen formátum a legkedvezőbb saját vállalkozásra?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 órában dolgozok a munkahelyemen és mellette szeretnék eladni saját készítésű dolgokat.


Ha jól értem a jogszabályokat, akkor a másodállású SZJA-s vállalkozás csak 36 órától lehet és mivel nekem 20 van jelenleg, az nem játszik.


A katával meg az a bajom, hogy 50 ezret kell havi kifizetni akkor is ha csak 10 ezret termelek ki.


Nincs valami olyan verzió, ahol ha ilyen hobbi szinten szeretnék egy kis extra pénzhez jutni, akkor is tudjam legálisan csinálni?


Köszönöm előre is a segítséget!



2021. júl. 24. 18:39
 1/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%

Ilyen kis bevétel mellet nem éri meg vállalkozást létrehozni. Csináld magánszemélyként.


"Évi 600 ezer forint bevételig nem kell

jövedelmet megállapítani és így bevallani sem kell az ingó értékesítést

akkor sem, ha gazdasági tevékenység keretében történik."

2021. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Szóval akkor be se kell vallani? Vagy van valami bevallás, de utána nem adózok?


Bocsi, csak a nem bevallósdi nekem érdekesen hangzik, mert hogyan tudják, hogy nem keresek többet, mint 600 ezer? (Bárcsak annyit tudnék vele keresni mondjuk)

2021. júl. 24. 19:48
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Az első keveri a szezont a fazonnal….és fæszságot ír


Kérdező, adószámos magánszemélyként végezheted a tevékenységet

2021. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Már ha lehet adószámos magánszemély. Mert annak használata igen korlátozott. Amúgy én az idézetet egy adó szakértői oldalról szedtem.
2021. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
De jobban megnézve a saját előállítási termék értékesítésére más szabályok vonatkoznak. Valóban kelleni fog hozzá adószám.
2021. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképpen számlaképesnek kell lennie, ez egyértelmű. Belinkelnéd a helyet, ahonnan az idézet van? Mert szerintem félreértettél valamit.
2021. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vállalkozás alapvetően nem azt a célt szolgálja, hogy "hobbi szinten" alkalmi zsebpénzeket keress vele. Az, hogy van-e teteje egyáltalán megpróbálni nagyban függ az aktuális körülményeidtől és attól, hogy mit szeretnél csinálni, de alapvetően adószámos magánszemélyként lehet érdemes fontolóra venni a kísérletet; úgy rémlik, hogy kézműves izékékre pont alkalmazható, de feltétlenül nézz utána, mert nem az én asztalom.


Teszem hozzá: A KATA adója alacsonyabb, mint egy bruttó alkalmazotti minimálbéré, így egyrészt érthetetlen, ha bárki azon az 50-60 ezer Ft-on problémázik, miközben egy teljes munkaidős bruttóból is garantáltan többet vesz le állambácsi, másrészt ha havi 165904 Ft-ot sem sikerül a bomba üzlettel kitermelni, akkor belemenni is teljesen felesleges.


Egy egyéni vállalkozónak a KATA mellett két opciója van: Az átalányadózás és az SZJA szerinti adózás, ezek azonban szinte minden esetben érzékelhetően kedvezőtlenebbek, mint a KATA.


Ha esetleg várható, hogy időszakosan, idényszerűen tudsz bevételt (de akkor nem két zsemle árát) produkálni, úgy megfontolhatod, hogy KATA alatt csináld, és a bevétel nélküli időszakok idejére szüneteltesd a vállalkozásodat (min. 1 hónap, és ezen idő alatt értelemszerűen nem folytathatsz tevékenységet).

Ekkor csak az aktív időszakokra esedékes a KATA, a félévente 25 ezer iparűzésit és az évente 5000 kamarát azonban ekkor is meg kell fizetni.

2021. júl. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én nem tudtam, hogy létezik olyan, hogy adószámos magánszemély, nem találtam róla említést amikor előtte utána néztem. Ha tudtam volna, akkor természetesen nem kérdezem meg itt.


Az, hogy mennyi fogok keresni ezzel a munkával, és érdemes-e neki kezdeni hadd döntsem már el én. Köszönöm a véleményed.

2021. júl. 26. 10:35
 9/10 A kérdező kommentje:

Na jó, tudod mit, úgy se lehet engem lepontozni mint kérdezőt, szóval kifejtem a véleményemet a te válaszoddal kapcsolatban, kedves utolsó, úgyse fogsz ide visszaolvasni.


Fogalmad sincs, hogy mit akarok csinálni és már most eldöntötted, hogy semmi értelme nincs. Szerinted ez a "bomba üzlet" nem éri meg, ha nem termelem meg egy minimálbér árát, de arra nem gondolsz, hogy van már egy állásom és csak mellette gondoltam csinálok valamit.


Alapvetően nincs szükségem a pénzre, de van kedvem tevékenykedni, szóval miért ne? De mondjuk van olyan ember, akinek pont azon a havi 20 ezer forinton múlik, hogy kerül-e étel az asztalra, amit esetleg ki tud termelni azzal, hogy "kézműves izékéket" gyárt "két zsemle áráért". És annak az embernek joga van problémáznia azon a 50 ezer forinton, amibe egy KATA kerülne.


Szeretném legálisan csinálni a dolgokat, mivel nincs kedvem, hogy a fejemre járjanak, és gondoltam megkérdezem az embereket itt, hogy pontosan mit is lehetne csinálni, mert azok a változatok, amiket magamtól online megtaláltam nem voltak megfelelők az én körülményeimnek. Ezt többen kedvesen meg is tudták válaszolni anélkül, hogy kifejtették volna a véleményüket arról, hogy az én üzleti tervem (amit egyértelműen és részletesen leírtam a kérdésemben /szarkazmus) az mennyire élhető.

2021. júl. 26. 10:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te nem értetted meg egészen (örülök, hogy "kiragadtad a lényeget").


- Ha nincs annyi bevételed, amiből az adót és esetleges egyéb fenntartási költségeket fedezd, akkor csak locsolod ki az ablakon a pénzt. Ezen felesleges megsértődni. Ha a minimálbérrel nem ér fel a bevétel, akkor meg az értékes idődet hajítod ki az ablakon. Hobbinak is megteszi, de emiatt nem érdemes mínuszba menni. Ahogy érzed, persze...


- Ha a delikvens, akinek számít az a 20 ezer Ft is, elmegy állandó munkát vállalni, a tőle lehúzott adó magasabb összeg, mint amibe a KATA kerül. Tehát ne problémázzon azon az 50 ezer forinton, mert még mindig jobban járt, mint azok, akik minimálbérért dolgoznak.

Aki meg nem tud ennyit kitermelni, az igazán elmehet inkább valamilyen alkalmazotti munkát végezni; mert azzal jár jobban, ha fűzött nyakbavalóból nem tud annyit eladni, hogy legyen belőle mit enni, és akármennyire fel vagy rajta háborodva, ezen nem tudunk változtatni, ez ennyibe kerül.


- Őszintén sajnálom, ha az ilyen feszültséget okozott benned, hogy felhívtam a figyelmed néhány potenciális buktatóra, figyelemmel kísérendő tényezőre (nem mellékesen közben tisztességgel kifejtettem, mik az alapvető opcióid, és megjelöltem egy példát is arra, hogy lehet kiküszöbölni azt, ha a folyamatos bevétel nem elegendő a KATA fenntartásához)

2021. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!