Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adó és nyugdíj szempontjából...

Adó és nyugdíj szempontjából így jobban megérné?

Figyelt kérdés

Szeretnék vállalkozásba kezdeni,de mellette szeretnék 4 órás melót vállalni. Azért, hogy a nyugdíjam és ha elmegyek szülni a segély biztosítva legyen. Így működhet? Mert tudom hogy a vállalkozó létben 1 év csak félnek számít a nyugdíj szempontjából. Minden hiteltől elesek...


Köszönöm a segítséget


2021. júl. 31. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ne fáradj vele: a 4 órás állás mellett ugyanúgy főállású vállalkozónak kellene lenned és ugyanúgy a magasabb terheket fizetni.

Ha a KATA-s vállalkozásra gondolsz, hogy 1 év fél évnek számít, akkor a KATA-nál is van olyan lehetőség, hogy 50 ezer ft helyett 75 ezret fizess és akkor magasabb táppénz, stb alá esel.

2021. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen a katásra gondoltam. Akkor csak a 8 órás munkaidő után fizetett járulék számít normális nyugdíjnak?
2021. júl. 31. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem keress fel egy könyvelőt, mert eléggé képzavarban vagy.

Leírtam, hogy ha havi 75 ezer ft-ot fizetsz KATA-sként, akkor magasabb alapod lesz a hitelhez, táppénzhez, stb.

NINCS 8 ÓRÁS MUNKAIDŐ vállalkozásban.

Ha nincs heti 36 órát meghaladó főállásod (alkalmazottként), akkor csak főállású vállalkozó lehetsz.

Ha van, akkor viszont minek lennél vállalkozó a táppénz, nyugdíj, stb. miatt?

2021. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is vállalkozóként értettem a 8 órát, hanem a vállalkozás mellett mennék 8 órás főállásban alkalmazottként. A vállalkozást meg azért szeretném, mert van egy projekt, amit csinálni akarok. Köszönöm a segítséget.
2021. júl. 31. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

"Szeretnék vállalkozásba kezdeni,de mellette szeretnék 4 órás melót vállalni."


Te most hülyítesz engem??? A kérdésben 4 órás munkát írtál.

Hidd el, van ám más dolgom is így szombat délután. Nagyon szívesen segítek, ha tudok, de ez így nem oké...

Ja, és ha szülés miatt mennél vállalkozónak, ahogy a kérdésben írtad, akkor ott azért nem elég 2-3 hónap vállalkozói lét a "segélyhez"

KÖNYVELŐ!

2021. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!