Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire lehet megbízható és...

Mennyire lehet megbízható és hatékony az együttműködés egy digitálisan/online dolgozó könyvelővel?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata?
2021. szept. 6. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Én 4 éve vagyok vállalkozó, ez idő alatt egyetlen egyszer sem találkoztam személyesen a könyvelőmmel.

Neten találtam őt, szimpatikus volt a honlapja, referenciái. Megbeszéltünk egy konzultációs időpontot, amit skype-on intéztünk. Itt személyesen is meggyőzött, úgyhogy szerződtünk (ez volt az első és utolsó dolog, ami postán ment kettőnk között). Azóta úgy néz ki a történet, hogy én hónap elején átküldöm neki a számláimat (már amit nem tud letölteni a számlázóból), bankkivonatot és egyéb dolgokat, ő feldolgozza, majd e-mailben küldi vissza az eredményt, utalandókat, egyéb infókat. E-mailben kapom minden hónapban az ő számláját, amit utalok. Eddig tökéletesen megy minden, egy adóellenőrzésem (áfa visszaigénylés kiutalása előtti ellenőrzés) is volt ez idő alatt, amikor is mindent rendben találtak.

2021. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Manapság? Szerintem inkább azzal a könyvelővel van gond, aki nem tud digitálisan/online dolgozni, mivel már a hatóságok is megkövetelik az online kommunikációt. Szóval a mai világban ez egyáltalán nem gond, inkább előny szerintem. Rengeteg időt meg lehet spórolni a könyvelőhöz rohangálással, telefonon, neten bármit el lehet már intézni manapság szerintem. Olyan szoftverek állnak a könyvelők és a vállalkozók rendelkezésére, amiben rengeteg dolgot lehet automatizálni, úgyhogy mind a könyvelőnek, mind az ügyfélnek sokkal könnyebb az élete. Összefoglalva: szerintem működőképes a dolog.

A megbízhatóságot pedig könyvelői szerződéssel és felelősségbiztosítással elég jól ki lehet védeni.

2021. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg el szabad kérnem az elérhetőségét? Akár privátban is?
2021. szept. 6. 14:07
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Én ide nem szívesen írnám ki az elérhetőségét, max privátban adom meg, de előtte meg kell kérdeznem tőle, hogy van-e még szabad kapacitása bármire is.
2021. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Csak azzal érdemes dolgozni.


Pont most amikor a számlákat távolról átvehetik, lekérhetik és gyakorlatilag úgyis mindent elektronikusan kell intézni. Minél többet papírozik egy könyvelő és minél többet dolgozik manuálisan (bepötyöget, ahelyett hogy importálna, aminek 1000 féle módja van) annál többe kerül, mert az ideje elmegy, csak ugyanannyi idő alatt egy felkészültebb könyvelő 10x -es munkát elvégez. Amúgy nem lenne érdekes, ha lassú és nem hatékony, csak ezt az ügyfelével fizetteti ki.


Persze ennek csak akkor van jelentősége, ha sok a számla. Nálunk pl. több ezer. Ahol csak pár darab van havonta ott szinte mindegy. Meg lehet látogatni egy hónapban egyszer, ott nem az adatbevitel a munka nagyja.

2021. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretnél mellette ülni ? Vagy miért kellene személyesen talalkozni?
2021. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
alapból nem kezdenék olyan könyvelővel, aki képtelen online dolgozni.
2021. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!