Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás webshoposok, milyen...

Katás webshoposok, milyen banknál nyitottatok számlát?

Figyelt kérdés

Webshopomhoz szeretnék számlát nyitni, egyéni vállalkozó vagyok és eszerint elég a lakossági számla.


Fogalmam sincs melyik banknál nyissak számlát. Néztem már pár számlacsomagot de fogalmam sincs melyik lenne a jó nekem.


Ti melyik banknál vagytok? Lakossági számla akkor elég? Vagy lehet jobban járok a vállalkozóival? Melyik bankot mondanátok? Esetleg konkrét számlacsomagot?


Nekem a webshopra érkező utalásokhoz kellene (ami kb. 50-100 közötti utalás havonta) illetve 2-3 alkalommal vennék le pénzt vagy vásárolnék a kártyával havonta (2-3 alkalom).


Tudnátok segíteni?


2021. szept. 19. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:

1. bankszámla szempontjából nem releváns, hogy katás vagy.

2. nem azért nem vagy köteles pénzforgalmi számlát nyitni, mert egyéni vállalkozás vagy, hanem azért mert - gondolom - áfamentes vagy.


És hogy a kérdésre is válaszoljak. Erstének van pl párszázas (valami ilyesmi a neve) csomagja, az elég olcsó. Nekem a raiffeisennél van amúgy a céges, nekem ők tudtak a legkedvezőbbet ajánlani.

2021. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss vállalkozói számlát! Pl cib banknál van pár száz forintért is

De Katás webshopban max a saját szellemi termékedet éri árulni…

2021. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Így van, áfamentes vagyok, ezért szeretnék lakosságit meg igazából tudtommal egy lakossági számla havi díja sokkal alacsonyabb mint egy vállalkozói. Akkor miért kellene vállalkozóit nyitnom? Nem kötekedésből, teljesen komolyan kérdezem. Sajnos csak az internetről informálódom egyelőre és mindenhol mást olvasok,ezért is örülök minden információnak.


Egyébként saját kézműves termékeimet fogom árulni.

2021. szept. 20. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem mondanám ilyen ökölszabálynak, hogy a lakossági számla olcsóbb. Nekem a vállalkozói pénzforgalmi számlám sokkal olcsóbb, mint a feleségem lakosságija. A tavalyi egész éves bankköltségem nem volt négyezer forint, plusz a bankkártya díja (az olyan 5-6 ezer környéke volt talán). Ezzel szemben a feleségem bankszámlája közel 15 ezerbe került. Pedig az ő lakosságiján nagyjából 3 millió folyt csak át, az én vállalkozóimon ennek a többszöröse. Szóval pénzforgalmiból is vannak jó csomagok, ki lehet fogni jókat, csak körül kell nézni a bankoknál, hogy milyen ajánlatok vannak. Aztán ha megvan a számla, akkor évente felülvizsgálni és ha van esetleg jobb ajánlat, akkor váltani.
2021. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha találsz egy olcsó vállalkozói számlát akkor nyiss inkább azt, mert ha később mégis szükséged lesz rá nem kell váltani. Lehet kártyát is akarsz elfogadni, azt nem hiszem hogy kiutalják lakosságira, de ki tudja. Olcsó szerintem max akkor lesz egy vállalkozói számla, ha nem nagyon van használva, mert ha olcsó a havidíj akkor az utalás drága.
2021. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4.-ik válaszolótól megkérdezhetem hogy melyik banknál van vállalkozói számlája?



5.-ik válaszolótól kérdezném hogy ha kártyát is szeretnék elafogadni, gondolom a kártyás fizetésre gondolsz? Igazából lesz egy fizettetős program (Paylike, Simplepay) ezen keresztül tudok majd fizettetni a lakossági számlámra, nem? Sajnos ez is új információ nekem.

2021. szept. 20. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok. Nekem a Raiffeisennél van a pénzforgalmi számlám, feleségemnek az OTP-nél van a lakosságija. Ezt a kettőt hasonlítottam össze fentebb.

Kártyaelfogadást nem hiszem, hogy a lakosságira engedni fogja a bank neked. Ha csak szoftveresen fogadsz el kártyát és nem fizikailag, akkor talán megoldható, ebben nem vagyok annyira jártas.

2021. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Utána fogok nézni ezeknek
2021. szept. 20. 12:52
 9/10 xswerdy ***** válasza:

a Gránit banknak van havidíj mentes vállalkozói számlája is. Havonta az első 5 tranzakciónál pedig csak a tranzakciós illetéket kell fizetni. Ha kártyát akarsz, akkor annak van valami költsége.


Azt nem tudom, hogy kártyaelfogadói szerződésnél nézik-e, hogy a megadott számlaszám magán, vagy vállalkozói számla. Ha kiderül, engem is érdekelne. Én a helyedben megkísérelnék a magán számlámmal szerződést kötni, aztán kiderül, hogy elfogadják-e.

2021. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Írtam a Paylike-nak most hogy jeleztétek felém ezt a dolgot és még jó hogy megkérdeztem!


Sajnos írták hogy vállalkozói számla kell ebben az esetben mert ők a hozzájuk érkező utalásokat lakossági számlára nem küldik ki. Úgyhogy kell a vállalkozói (ebben az esetben a webshop fizettetések miatt).

2021. szept. 20. 16:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!