Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az hogy iparon vagy szolgáltat...

Az hogy iparon vagy szolgáltatáson alapul e főképp egy ország annak mi köze van az anyagi aránytalanságokhoz az nem az adók mértékétől függ? Attól hogy mennyire adóztatják meg a nagyon gazdagokat?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 02:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Visszakérdeznék, miért pont a nagyon gazdagok adóztatásán múlna? Eleve kiket, a társadalom mekkora részét sorolnád a nagyon gazdagok közé?
2021. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Felső 20-30% Am ez a kérdés azért merült fel nekem mert olvastam egy cikket ami a szolgáltatás alapú gazdaságot tekinti a vagyoni aránytalanságok okának! A "jó öreg ipart" tekinti a megoldásnak! De ha meg lennének adóztatva a giga cégek mint svéd országban ahol szintén szolgáltatáson alapul a rendszer nem okoznának aránytalanságokat!
2021. szept. 25. 23:22
 3/14 anonim ***** válasza:

A felső 20-30% nem gazdag, a felső 1-2%-ról lehetne beszélni maximum, ennyi embernek viszont olyan kicsi a fogyasztása, hogy nemzetgazdasági hatása elhanyagolható ilyen téren.

Egyébként pedig nem tudsz olyat csinálni, hogy szolgáltatás helyett legyen ipar, mert akkor majd a képzetlen, tanulatlan, leszakadó réteget ingyen, befektetett energia nélkül felzárkóztatja valami megfoghatatlan felsőbb hatalom.

De szerintem ezt a témát jó párszor próbáltad itt boncolgatni és mindig ugyanoda jutunk

2021. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én ilyet nem mondtam hogy szolgáltatás helyett legyen ipar! Éppen azt kérdőjeleztem meg hogy semmi köze az aránytalanságoknak ahhoz hogy a kettő helyett melyiken alapszik a társadalom! A cikkben van az hogy szolgáltatásalapú gazdaság felel az aránytalanságokért de nekem ez úgy hangzik mintha az ultra gazdagok magasabb adójáról szeretné el terelni a figyelmet!


[link]

2021. szept. 26. 15:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul értelmezed. Nem a társadalmi egyenlőtlenség a lényeg, vagyis nem úgy, ahogy gondolod.

A tech- és pénzügyi szektort egy diktatúrában nem szabad nagyon elengedni, mert innen billenthető meg komolyabb a hatalom a mai világban. Ráadásul a virtuális javakat nehéz a klasszikus értelemben államosítani is.

A diktatúrának fontosabb, hogy a tömegeket befolyásolhassa. Egy pénzügyileg tudatos (pénzügyi szektor), és tájékozott (IT, virtuális szolgáltatóipar) tömeget sokkal nehezebb befolyásolni, tudatlanságban tartani. Viszont, ha ez a tömeg a pártmédiából tájékozódik csak, stabil pénzügyi ismeretek nélkül, akkor kevesebb velük a gond. Már csak munkát kell adni nekik. Ehhez meg mi a jó megoldás, ha nem akarjuk a technológiához hozzáférjenek? Hát a klasszikus ipar (gyári munka) és a mezőgazdaság

2021. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz. Amit viszont nem értek hogy miért a Németekhez hasonlítja mikor ott nem a párt befolyásolja az embereket! Ebben a cikkben ara hivatkozik hogy a Német gazdaság iparon alapszik az Amerikai meg a szolgáltatási szektoron és ere hivatkozva írja hogy az ipar a meg oldás az aránytalanságokkal szemben! Szal nem értelmezem máshogy mint ahogy le van írva! Pusztán meg kérdőjeleztem hogy ezeknek mi közül lehet az aránytalanságokhoz? Mivel szerintem ahoz az adórendszernek van több köze!
2021. szept. 26. 19:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pusztán azért, mert a közgazdaságtanban így nevezték el a modelleket. A német ipar nagyon erős volt mindig is. Az USA-ban meg (földrajzi és népességi megközelítésben is) a nagy méret miatt kiterjed pénzügyi szolgáltatórendszer működött mindig is. Nem csak bankok, de biztosítók és egyebek is.
2021. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ezek kérdése miért relevánsabb az aránytalanságok terén mint az adórendszer kérdése?
2021. szept. 26. 19:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Szal hogy egy adott ország a kettő közül melyiken alapszik miért döntőbb az aránytalanságok terén mint az hogy milyen az adó rendszer? Én úgy tudom hogy ezt az adó rendszer dönti el! Vagy a szolgáltatás alapú gazdaság nagyobb aránytalanságokat eredményez mint az iparon alapuló? És ha igen az nem ellensúlyozható azzal hogy jobban meg adóztatod a nagyon gazdagokat?
2021. szept. 26. 19:57
 10/14 anonim ***** válasza:
A közgazdaságtan annál sokkal-sokkal bonyolultabb, hogy ezt így ki lehessen jelenteni. Nem lehet egyetlen okot megnevezni.
2021. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!