Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy bútorasztalos vállalkozás...

Egy bútorasztalos vállalkozás indításhoz kb. mekkora tőke kell? 6 millió forint tényleg nevetségesen kevés?

Figyelt kérdés

2021. szept. 26. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Feltételezem asztalos szakmád van, ha vállalkozni akarsz. Szóval van valami fogalmad róla, hogy milyen alap gépek kellenek. Annak az árát ki tudod számolni, ahogy a műhely költségeit is meg tudod határozni (max az energiafelhasználást nem), aztán már csak azt kell hozzászámolni, hogy nem lesz a nulladik naptól teli a naptár, szóval kell legalább fél éves tartalék, hogy felfuttasd a vállalkozást és legyen folyamatos munka.

És ezt még nem is mondanám üzleti tervnek

2021. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kevés. A gépparkot talán ki lehetne hozni ennyiből (nyilván a többszörösét is el lehet költeni, ha mindent a legjobb márkákból és újonnan veszel), de a többit nem. Kell ugye egy ipari ingatlan. Ha csak bérelsz, akkor is kell jópár havi bérleti díj indulásnak, nem csak az amit be kell fizetni, mivel lehet hogy az első pár hónapban még nem lesz akkora bevétel hogy ki tudd termelni. Utána kell egy teherautó, mivel egy konyhabútor 6 méteres munkalapját nem lehet pickuppal vagy a suzuki tetőcsomagtartójára gumipókozva szállítani. És akkor még alkalamzottról nem is esett szó. Szerintem legalább egy segéd "illik" hogy legyen. Az ő fizetésére ugyanaz vonatkozik mint a bérleti díjra, hogy az első pár hónapban lehet hogy zsebből kell majd kifizetni. Aztán konkrétan a cég alapítási, működési költségeiről még nem is esett szó.
2021. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem siman eleg. Nem kell rogton profi es vadonat uj gepekben gondolkodni.

A volt szomszedom a haz alatti pinceben alakitotta ki a muhelyt maganak, nincs kulon muhelye az ipartelepen, hasznalt gepekkel kezdte az egeszet.

Megcsak dobozos teherautoja sincs hanem csak egy kombi auto utanfutoval es igy csinalja mar kozel 20 eve.

Manapsag az asztalosok leszabatjak az anyagot meretre ott ahol veszik es a muhelyukben csak osszeszerelik, elfoliat ravasaljak es elemekben kiviszik a megrendelohoz hogy beepitsek.

Nem tudom hogy hivatalosan lehet e muhelyed a hazadnal ugy hogy nincs a muhelyben illemhelyseg, nincs elszivoberendezes de a legtobb asztalosnak aki egyedul dolgozik, nincs profi muhelye. Biztos megoldjak hogy a muhely mashova van bejelentve, vannak kiskapuk.

Sot a legtobb asztalos ugy kezdte hogy fusizott munka mellett, majd mikor lett tobb maszekja akkor nyitott vallalkozast hogy hivatalossa tegye.


6 millio csak akkor keves ha mindenbol a legjobbat akarod, sajat nagy csarnokkal amiben a muhely van, raktar, alkalmazottakat veszel fel, nekik oltozo, wc, ebedlo kialakitva, parkolo, teherautok, stb. Na akkor biztos nem eleg a 6 millio. Minnel tobb az alkalmazott annal tobb szerszamra van szukseg. Egy csavarozogepen nem tud 2-3 ember osztozkodni. Ha egyedul allsz neki alkalmazott nelkul akkor ketlem hogy 6 milliobol ne tudj elindulni.

2021. szept. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az utolsó jobb és pontosabb választ adott, bár nem mindegyik asztalos leszabat, ez attól is függ hogy tömörfával vagy bútorlappal szeretne dolgozni. A bútor lap könnyebb minden szempontból. Illetve én sokszor azt látom amikor egy asztalos vállalkozásról szó esik, hogy hogyan kell elindítani, mindenki egyből egy hatalmas és persze b@@@sz00tt drága gépparkra gondol. Ám ez a valóságban kevés esetben állja meg a helyét. Sok ma is működő asztalos lent a pincében kezdte, fusi munkákból. (amivel szerintem azért nincs baj, mert így lehet csak elindulni a semmiből)
2022. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!