Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dohánybolt nyitásához milyen...

Dohánybolt nyitásához milyen engedélyek kellenek? Maszek dohányboltra is kell pályázni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te melyik országban élsz ? A Holdon ?

A trafik biznisz a fideszes fiúk kezében van. Le van már osztva a koncesszió évekre.

2021. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Koncesszió kell, amit palyazni lehetett, foleg fideszes helyi szolgák számára.
2021. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A dohánykereskedelmi koncessziós törvény alá tartozik a működése.


Ez mindent leszabályoz, területileg mennyi lehet, iskolától óodától, buszmegállaótól milyen távolságra, továbbá ki van fordítva a kereskedelmi logikából az elletettjére.


Ezt úgy értsd, hogy amíg a normál kereskedelemben a minnél több eladás, és a minnél nagyobb profit a tevékenység lényege, addig itt az országos dohányelosztó aki az egyedüli dohányáru nagykereskedő úgy diktálja a dolgokat, (a dohányzásról való leszoktatás jegyében) hogy minnél nagyobb megrendeléseket küldesz be, a későbbiekben annál kevesebb választékot, és kedvezményt kapsz, aztán meg már az árumennyiséget is csökkentik a későbbiekben.

A számtalan belső szabály, meg trükkös 18 év alatti vevőjelölt miatti büntetgetésekről már nem is beszélve!



Biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni?


Aki koncessziójog tulajdonos (csókos kormányközeli vagy szerencsés) az tudomásom szerint egy dohányboltot sem üzemeltet, hanem az üemeltetési jogot adja bérbe a sok vállalkozó madárnak.

2021. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és én egy évig adtam ki üzlethelyiséget dohányboltosnak, és dolgoztam is neki eladóként.


Azt csinálta a szerencsétlen, hogy amit csak tudott költségszámlázott, meg a 3 boltjára amit megrendelt, azt az árut egyik boltból áthordta a másikba, ha valakinek több cigi kellett mint amennyit készleten tarthatott...

Csak aztán vagy visszajött a "megrendelő" érte vagy nem..

Az alkoholokon üditőkön kb 10-30% haszna volt, a dohányon max 5% mert a selejtet / sérült cigit nem veszik vissza az benyelős veszteség, meg az is ha a pia eltörik.

Egy év alatt nem sikerült neki nullszaldósra kihozni a boltot napi 200 átlag vevővel annyira nem volt kosárérték.

Mert ugye nem lehet árulni bármit, csak ami engedélyezett...

2021. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyereséges csak akkor, ha nagy haszonkulccsal árulsz rengeteg mindent. Illetve nagy forgalmat bonyolítasz le.
2021. szept. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!