Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi egy kezdő vállalkozás menete ?

Mi egy kezdő vállalkozás menete ?

Figyelt kérdés

Hová kell fordulnom , vagy mit kell tennem ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni ?

Mennyire bonyolultak a hivatali ügyek intézése ?

Hogyan készüljek fel s mire számítsak a vállalkozásom kezdetén ?

Igazából minden segítség jól jönne .


2021. okt. 8. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Könyvelő
2021. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval keressek egy könyvelőt és ő majd mondja a továbbiakat ?
2021. okt. 8. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ja

De amúgy 2 perc nyitni egyet az ügyfélkapun

2021. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy milyen tevékenységet akarsz végezni?
2021. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék venni egy traktort és erdészeti munkákat vállalni vele .
2021. okt. 8. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felénk Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megye akkor lehetsz szerződött partner erdészetekkel, ha teljes körű gépparkod van és több 10-100 hektárt be tudsz vállalni havi szinten.

A kisemberek erdősávból való faszállításra pedig valami helyi traktorost szokták felkérni.


Van már alvállalkozói szerződésed valami nagyobb céggel, aki ilyen területen dolgozik a gépparkjával?

Mennyi pénzt áldoznál bele?

Mi lenne a fő irányvonalad szállítás, kitermelés, gyökérfúrás, mélyszántás, stb.?

2021. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os nagyon jó kérdéseket tett fel: bizony a vállalkozás nem csak abból a 2 percből áll, amíg megnyitom a vállalkozóit, hanem előtte tájékozódj az interneten az egyéni vállalkozás indítása címszó alatt, aztán nézz körül a környékeden, hogy egyáltalán tudsz-e majd magadnak munkát felhajtani, versenyképes leszel-e a számlázással a "megoldjuk okosban" féle munkavégzések mellett és egyáltalán be tudod-e majd fizetni azt a havi 50-80 ezer ft adót, amit akkor is be kell, ha nincs bevételed.
2021. okt. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos nincsen még szerződésem , de az erdészetnél az igazgató üzent , hogy egyik alkalommal menjek be hozzá és beszélgessünk .

Összesen 10 000000 ft - spórolt pénzem van , abból kellene elindulnom . Én kezdetben kisebb s könnyebb munkákra gondoltam , mint pl: erdészeti út javítások , vagy fa kiközelítés , vadföldek kezelése .

Nem tudom még milyen gépben lenne érdemes konkrétan gondolkodnom , ehhez előbb az igazgatóval kell beszélnem , hogy ő még is mit tudna ajánlani .

De egyenlőre , valami olcsóbb használt géppel kezdenék pl: MTZ - 82 , vagy ZTS traktorral .

Olvasom még , hogy a havi adót mindig be kell tudnom fizetni , ha van bevételem , ha nincsen .

Nem tudom , hogy szokott működni az üzleti része , amikor megegyeznek a felek a fizetendő összegben ?

A munkaadó elmondja , mit és hogyan s mikor kellene csinálni és ara a munkára mennyi időm van ,, és nekem kell mondanom egy összeget , hogy mennyiért tudom elvállalni ?

Azért próbálnám meg , mert egyrészt a munkahelyemen csak a napi szintű csesztetés és fenyegetés megy , meg az állandó hajtás , ahol még nem nagyon tudtam eleget teljesíteni , hogy az megfeleljen minden vezetőnek !

Valamint a családom részére is szeretnék egy anyagilag kiegyensúlyozottabb életszínvonalat biztosítani , úgy hogy közben a " magam ura lehessek .

De most ( 0 ) tapasztalattal kell elindulnom és azt a pénzt kell kockáztatnom , amit hosszú évek alatt , sikerült megspórolnunk párommal .

2021. okt. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!