Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha fotós vállalkozást szeretné...

Ha fotós vállalkozást szeretnék indítani, akkor kell a képesítés?

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 08:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Fotográfus, fototermék kereskedő.


Asszem 2015-től lett kötelező...


[link]

2021. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"Ez mekkora baromság, hogy a fotózáshoz kell a végzettség, a szoftverfejlesztéshez meg pl nem. Ki dönti el ezeket?"


Kimondta, hogy a szoftverfejlesztéshez nem kell? Ahhoz is kell!


Ki dönti el?


A nemzetgazdasági minisztériumban a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter Pror. DR. PALKOVICS LASZLÓ.

2021. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

"Kimondta, hogy a szoftverfejlesztéshez nem kell? Ahhoz is kell!"

Még mindig várom a listát, hogy melyik TEÁOR kódhoz milyen végzettség kell! Mert a fotósnak utána kerestem, tényleg ott volt a szükséges végzettség, de a szoftverfejlesztőnél nem. Lehet, hogy most több dologhoz kell végzettség, de 10 éve alig volt valami, amihez előírták (nyílván orvos, ügyvéd, hasonlóhoz kezdettől fogva kell, ami logikus is)

2021. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Jelenleg a szoftverfejlesztéshez nem kell végzettség.
2021. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

#14 Na pont erről beszélek. Teljesen illogikus, hogy mihez kell végzettség és mihez nem.

Pl. ingatlanközvetítéshez is kell végzettség, pedig az ingatlanközvetítők semmi mást nem csinálnak, csak hirdetéseket tesznek fel a netre és fogadják a vevők hívását.


Az jogos, hogy villanyszereléshez kell a végzettség, elvégre ha valami kontár csinálja meg a hálózatot, akkor az ügyfelet esetleg agyonvágja az áram. De fotózás? Mi a legrosszabb, ami történhet? Nem tetszik az ügyfélnek a kép, esetleg életlen, rossz szögből készült. Na, akkor lerendezik egymás között, azt kész.

Szoftverfejlesztéshez akkor miért nem kell végzettség? Iszonyat sok vérpistike van, akik olyan kódot produkálnak, hogy ránézek és legszívesebben addig ütném az "elkövetőt" amíg mozog.

2021. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy logikus. Szerintem sem logikus és korrektnek sem tartom. Én könyvelő vagyok és ugyanúgy ki vagyok akadva, hogy könyveléshez sem kell feltétlenül végzettség. Egyéni vállalkozóknak és 10M alatti cégeknek bárki könyvelhet. Hidd el, itt is rengeteg kontár van, könyvelőváltásnál olyan anyagokat kapok, hogy hajam égnek áll, annyi kárt okoztak már a szerencsétlen ügyfeleknek, hogy az hihetetlen. Én meg fizetem a horror kamarai tagdíjakat, kötelező továbbképzéseket, felelősségbiztosítást, stb. Nyilván az egyszeri ember nem hozzám jön könyveltetni 20ezerért, ha a sarki házban lakó józsika megcsinálja neki 8 ezerért. Aztán meg kepeszt ha baj van, és visszamenőleg oldjunk meg mindent. Mert nagyrészt az a vége, hogy még így is a hozzám hasonlóknál kötnek ki, amikor rájönnek, hogy nem feltétlenül az árazás a fő szempont.


De amit írtam igaz sajnos. Szoftverfejlesztéshez nem kell. Logikátlan valóban. Fotózást én sem értem. Frissítő masszőrként sem kell semmi akkreditált végzettség, pedig ott aztán még kárt is tudsz okozni bőven. De még rengeteg példát tudnék mondani, hogy hova kell végzettség pedig indokolatlan és hova nem kell, pedig kellene. Szar a rendszer, el kell fogadni sajnos.

2021. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Vicc, hogy most néztem a listát és a statisztának is végzettség kell... És akkor elképzelem, ahogy a rendező szól, hogy "akkor a statiszták alakítják az utcai járőkelőket, míg a szereplők beszélgetnek" az asszisztens meg sorban megkérdezi tőlük, hogy "ugye kijárták a statisztaképzőt?" :D :D :D
2021. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"Még mindig várom a listát, hogy melyik TEÁOR kódhoz milyen végzettség kell!"


Kepesitesi_kovetelmenyeket_szabalyozo_jogszabalyok.pdf


Innen letöltheted: (amúgy google első találata).


[link]



Benne van a jogszabály is ami előírja.

Amíg az érvényben van és hatályos addig kötelező...



Szoftver : 21/2010 NGFM rendelet (kereskedelem).


Írhatsz szofvert végzettség nélkül OTTHONI HASZNÁLATRA, MAGADNAK! (vagy opensource / freeware)

Kereskedelmi forgalomba végzettség birtokában bocsáthatod!

2021. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#18: Igen, a szoftver KERESKEDELEMhez, ahhoz kell, mivel az egyben van a hardver forgalmazással. Ergo ahhoz, hogy számítógépes boltot nyiss és ott árulj hardver komponenseket és mondjuk Windows és Office szoftvert, ahhoz KELL a végzettség.

Ellenben pl egyedi szoftverfejlesztéshez (ami más TEÁOR) ahhoz NEM kell végzettség.

2021. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Ellenben pl egyedi szoftverfejlesztéshez (ami más TEÁOR) ahhoz NEM kell végzettség."



Benne van a nevében, hogy "egyedi", azaz nem kereskedelmi több példányos / vállalati, értékesíthető stb.


Írhatsz szoftvert otthon saját célra, vagy alkalmazottként dolgozhatsz szoftvergyártó cégnek, ha hajlandó téged felvenni végzettség nélkül is.


Erre értendő a "kötelezettség".

2021. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!