Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha KATA egyéni vállalkozóként...

Ha KATA egyéni vállalkozóként egy adott hónapban nincs bevételem, akkor is fizetnem kell a KATA adót?

Figyelt kérdés

Főállás mellett indítanám egyéni vállalkozásomat KATA adózással, az havi 25k. Ha viszont 0 bevételem van, mi történik?

Illetve milyen költségek terhelhetnek még a havi 25k Ft-on kívül?



2021. nov. 9. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Persze, hogy ki kell fizetned.


Iparűzési adó és pl ha új tevékenységet veszel fel utólag annak is van adminisztrációs díja. + A könyvelő

2021. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem szünetelteted arra a hónapra, akkor igen
2021. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

“ pl ha új tevékenységet veszel fel utólag annak is van adminisztrációs díja”

Nincs ilyen

2021. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Dolgoztam hasonló konstrukcióban az átkosban. Hamar megutáltam. Mikor 2 hónapig nem jött munka, aztán utána másfél hónapig csak arra dolgoztam, hogy a befizetést pótoljam. :D
2021. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha van főállásod és ilyen random a bevétel, akkor miért kata adózást akarsz váladztani?
2021. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez tűnt a legegyszerűbbnek és mindenki ezt ajánlotta... milyen adózási formát tudsz ajánlani?
2021. nov. 9. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ha havi 25k-t nem tudsz adóra költeni, akkor talán nem érdemes vállalkoznod.
2021. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha segíteni nem tudsz, akkor talán nem érdemes kommentelned.
2021. nov. 9. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdésed megválaszolták korrekten, miben kell még segítség?

Kommenteltem, mert úgy tűnt fogalmatlan vagy.


Egyébként szüneteltetni tudod, de azért ez papírmunka, és nem is nézik jó szemmel.

2021. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem is értem minek kommenteltél akkor?! Ha a kérdés szerinted meg van válaszolva, akkor húzz el. Minden más csak kötekedés. További szép estét.
2021. nov. 9. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!