Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérheti karácsonyfának...

Megérheti karácsonyfának fenyőket nevelni?

Figyelt kérdés

Van a családunknak egy használaton kívüli kis telke, nagyjából 150x10 méteres. Régebben szőlős volt, de 15 éve nagyjából semmi sincs rajta, néha fel van szántva hogy ne nőljön a gaz.


Arra gondoltunk, hogy mennyire érné meg olyan saját vállakozásba fogni, hogy fenyőket nevelni karácsonyfáknak? Az ötlet onnan jött, hogy most lenne lehetőségünk fenyőcsemetéket venni nagy mennyiségben és olcsón (konkrétan középmértékű 2 számjegyű összeg). Igaz hogy több év mire megnőnek karácsonyfa méretűre, de nem kell velük nagyon sokat dolgozni. Viszont egy élő karácsonyfának elég szépen megkérik az árát manapság.


Mit gondoltok erről? Megérhetné megcsinálni? Vagy csak ha van olyan aki nagykerben átvenné őket karácsonyfának árusítani?



2021. nov. 19. 10:36
 1/7 anonim válasza:
79%
szerintem megéri
2021. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem. Manapság már annyira profi műfák vannak, hogy sokan választják egyszer azt, és aztán évekig nem kell fizetni a fáért.
2021. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közeledben van a terület (védett a 2 lábúaktól), kerítéssel van körbevéve (védett a 4 lábúaktól), akkor megérheti, persze ettől még kaphat pajorlárva fertőzést, elviheti az árvíz, vagy a szárazság is.

Arra remélem felkészültél, hogy 8-9-10 év is eltelik mire el tudod adni!


2,5X2,5-es ültetésben 240db-ot tudsz ültetni, 2X2-es esetén pedig 375db-ot.


Hány éves csemeték?

Milyen típus?

Ehhez képest is jó árban vennéd?

[link]

2021. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Pont ezt a hirdetést néztem én is :D


Amúgy árvíztől bőven nem fenyegetett, egy forgalmas út mellett van a telek a város agglomerációjában.

2021. nov. 19. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem éri meg. Egy csomó minden más viszont nagyon is.
2021. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha folyamatosan szeretnéd csinálni ne vesd tele első évben csak kb egyharmadát majd később a többit.Azért nézz utána permetezés plusz metszeni is kell a fákat.
2021. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Megérné. De azt gondozni kell.

Eladásnál meg neked kell értékesíteni helyben úgy jobban jösz ki.

Elég keskeny a 10méter. Nehogy szóljon a szomszéd érte, mert hosszabb távra 3m-el beljebb kell ültess. (Rövid távon meg megbeszéled, hogy ki lesznek vágva majd.)


Autókereskedésnek nem tudnád kiadni bérbe?

2021. dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!