Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy cég társasági szerződésébe...

Egy cég társasági szerződésében lévő lakcím változásának bejelentését ki jelezheti a cégbíróság felé?

Figyelt kérdés
Egy Kft. társasági szerződésében még a régi lakcímem áll. Kell ennek bejelentéséhez ügyvéd vagy elég vagyok én is ? Ha jól gondolom ezt csak ügyvéd jelentheti a cégbíróság felé. Vagy nem elég ezt a NAV-nak bejelenteni?

2021. dec. 3. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a magáncímed módosult, akkor annak hivatalból át kéne menni, mert a bm adatbázisban történő változással így van. Mondjuk kérdéses, hogy mikor változott a lakcímed.
2021. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
nem kell bejelenteni, ha magyar lakcímről van szó, akkor átcsorog a lakcímbejelentőből. Nézd meg az e cégjegyzék oldalon, lehet, hogy ott már az aktuálisat látod.
2021. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, ugyanis azt gondoltam hogy jelentenem kellett volna nekem az új magyar címemet, de ez valahogy kimaradt eddig. Még egy fontos kérdés, a társasági szerződést ez miatt módósítani is kell ? Ott még a régi magyar lakcímem van.
2021. dec. 6. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell módosítani. Majd a következő módosításkor ez is át lesz írva.
2021. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infót!
2021. dec. 6. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!