Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bejelentés a bejelentés-kötele...

Bejelentés a bejelentés-köteles kereskedelmi tevékenység folytatásáról?

Figyelt kérdés

A fent említett nyomtatványt kéne leadnom ügyfélkapun keresztül, de sehol nem találom. Az e-önkormányzat portált is néztem, de ott sem adott ki semmit, és mikor a szerepkör váltásnál egyéni vállalkozóként próbálok ügyet intézni, akkor azt írja ki, hogy egyéni vállalkozói jogviszonya az Egyéni vállalkozók nyilvántartása alapján nem igazolt. Viszont mikor megnéztem ezt a nyilvántartást szerepeltem benne. Rossz helyen kerestem? Az önkormányzatnak már írtam ezzel kapcsolatban, de még nem válaszoltak, a telefont nem veszik fel, bemenni pedig a járvány miatt csak időpontra lehet.


Előre is köszönöm a segítséget!


2021. dec. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok önkormányzatnak nincs fent az ohp rendszerben ez a nyomtatványa. Megoldás lehet, hogy az önkormányzat saját honlapján keresed meg a nyomtatványt, kitöltöd és e-papiron visszaküldöd nekik.
2021. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nyomtatványt megtaláltam és ki is töltöttem már. E-papíron hogy lehet visszaküldeni?😅
2021. dec. 4. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Epapir.gov.hu

Értelemszerűen belépsz, kiválasztod, hogy kinek, milyen ügyben akarsz írni, majd a következő oldalon csatolod, hitelesíted, majd beküldöd. Ennyi.

Annyit mondanék még, hogy sajnos elég sok elmaradott önkormányzat van, akik még mindig beszedik a háromezres díjat az engedélyért. Nyugodtan meg lehet mondani nekik, hogy tavaly változott az illetéktörvény és azóta illetékmentes. Több önkormányzattal szemben is nyertem már ilyen ügyben.

2021. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Hatalmas segítség voltál! 🥰
2021. dec. 4. 19:25
 5/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
3. Mióta nem kell fizetni illetéket? Mert én idén már kétszer is fizettem. És az adószámlámon túlfizetésként van feltüntetve, de nem tudom miért.
2021. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Idén ezer százalék, de szerintem már tavaly sem kellett volna. Amit idén fizettél be, azt nyugodtan igényeld vissza, mert jogtalanul szedték be. Pár önkormányzattal már megharcoltam ezügyben, de végül mind nekem adott igazat.
2021. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem sem kellett illetéket fizetnem, illetve megnéztem egy talán 2015-ös és egy idei nyomtatványt is, az idein már nem is volt rajta felül az illetékbélyeg (talán ez a neve) helye
2021. dec. 6. 15:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!