Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol tudom megnézni melyik...

Hol tudom megnézni melyik tevékenységi körök nem kötöttek végzettséghez?

Figyelt kérdés
Találtam oldalakat, de nem tűntek hitelesnek.

2021. dec. 16. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehó sajnos. Etus hónapok óta elérhetetlen, a többi kókler oldal. Vagy kimazsolázgatod a törvényekből, rendeletekből, vagy felhívod a helyi kamarát, akik válaszolnak a kérdéseidre.
2021. dec. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. dec. 16. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég gáz, hogy nincs egy lista a kormányzati oldalakon erről.


De amúgy a legtöbb tevékenységhez nem kell végzettség, ritkább az, amihez kell. Én igazából azt nem értem, hogy egyes dolgokat miért kötöttek végzettséghez (pl fényképész), míg másokat (pl. szoftverfejlesztés) nem...

2021. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok esetben nem is a végzettség a problémás, inkább az egyéb engedélyek (telephelyengedély stb). Na meg az is problémás, hogy bizonyos tevékenységek olyan végzettséghez vannak kötve, amire uszkve 15 éve nincs tanfolyam, amit el is fogadnának. Nagyon ideje lenne aktualizálni a rendszert.
2021. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Máshová nem sorolható / egyéb többnyire mind végzettséghez nem kötött tev.
2021. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

A baj nem ezzel van, hanem a raffinált gyökér logikával, ami nem végzettséghez kötött, az "engedélyhez" kötött lesz, vagy "bejelentés" köteles.


Olyasmit ami meg egyikbe se esik nem fogsz találni, vagy nem lesz piacképes.


Magyarországon nem érdemes vállalkozni, nincs is pénzük az embereknek, meg a legtöbb irányított ökör.


Magyarország még kb mindíg itt tart...


https://www.youtube.com/watch?v=INnwxpboe1A

2021. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szoftverfejlesztés meglehetősen nemzetközi, gyorsan változó és be sem tudják igazán konkrétan határolni mi minősül annak, de nincs kizárva, hogy egyszer alkotnak rá törvényt.


A leggázabb viszont az, hogy ami még piacképes tevékenység lenne az már lassan mind hatósági vizsgás lesz, vagy rá van ültetve a kormányközeli közpénzből a tőzsdén hízlalt "Holding" vagy a "Group" aztán állhatsz be a sorba a többi alvállalkozóval...

2021. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!