Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lopásnak számít, ha hasonló...

Lopásnak számít, ha hasonló képzőművészeti termékeket készítek (kancsó, váza, poháralátét, stb.) szintén hasonló motívumokkal pl. marokkói minta, kínai sárkány, zsolnai motívum?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2021. dec. 19. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha a motívum védett, akkor igen.
2021. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Magadnak a szekrénybe? Nem.

Ha el is akarod adni, akkor már lehet az…

2021. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ezeket a motívumokat nem lehet levédetni, de tartok tőle, hogy mást sem. Talán ha valami nagyon egyedi, amit könnyű felismerni, és nem hasonlít másra. De ezek már olyan szinten vannak, mint egy logó.
2021. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolok pl. a görögmintás porcelánfestésre, vagy a marokkói, zsolnay mintákra, motívumokra. Nagyon tetszik néhány termék, amit hasonlóképpen el tudnék készíteni, majd értékesíteni a webshopban. Saját logót használnék, de mégis nagyon hasonlítana az eredetihez. Én is úgy hallottam, hogy a mintákat nem nagyon lehet levédeni... Másolni, koppintani szabad saját logóval?
2021. dec. 20. 08:04
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

SOk minta védett, szóval erre ne hagyatkozz.

Másolni, koppintani sem szabad, még saját név alatt sem.

2021. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A görög, marokkói biztos nem védett, a zsolnay minták meg más mintákból táplálkoznak, így azt nem tudom. De ha valami nagyon extra és nem látod mindenütt azt a mintát, érdemes utánajárni, hogy le van-e védetve.
2021. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

"Másolni, koppintani szabad saját logóval?"

Ez a szemtelenség teteje. Nem elég, hogy koppintani akarsz, még saját logót is tennél rá???

2021. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már szinte nincs olyan minta, motívum, vagy motívumrészlet, díszítés amit ne használtak volna. Mindegyik egy egy művészeti irányzatból táplálkozik, vagy annak része, és ezeket nem lehet levédetni, mint ahogy a hullámvonalat, kockát, kört, virágot, és hogy milyen művészeti stílusúak legyenek virágok. Egyesek nem bírják felfogni, hogy a legtöbb ilyen motívumot lehetetlen levédetni, mert pl egy művészeti stílushoz tartozik, mint ahogy a népi motívumok, stílusjegyek, kalocsai minta stb. Nagyon de nagyon kevés motívum védett, és azoknál is csak akkor számít úgymond lopásnak, ha teljesen megegyezik, ha hasonló, vagy kicsiben eltér, akkor már nem áll fönn a "lopás". Logót ezerszer inkább lehet levédetni, és szoktak is, mint motívumot. De ezek a motívumok is leginkább védett formában a divatcégeknél jelennek meg, és ha mondjuk egy nike pipát raksz egy vázára, az nem feltétlenül támadható, mert az csak egy pipa motívum, és inkább ruhán, cipőn számít lopásnak, mert a nike nem vázákat gyárt, hanem sportruházatot, felszerelést.
2021. dec. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as én is így tudom, köszönöm a megerősítést.

7-es, szemtelenségnek hangzik amit írtam, tudom. Láttam egy vázát, hasonlóképpen el tudnám készíteni, de nem lenne teljesen ugyanolyan, mert mivel kézzel festett dologról van szó, nem is lehetne teljesen azonos. Annyi, hogy hasonlítana az eredetihez és a minta is.


Köszönöm!

2021. dec. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!