Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját boltomban hogyan adhatok...

Saját boltomban hogyan adhatok el magánszemélytől vásárolt használt cikket?

Figyelt kérdés
Mi jogi háttere, illetve egyáltalán lehetséges az, hogy én, mint bt. vásárolok magánszemélytől használtcikket (pl ruhát, eszközt, műszaki cikket, könyvet stb.), és az a saját boltomban értékesítem? Nem bizományosi értékesítésre gondolok, hanem készpénzes vásárlásra. Vagy ez csak bizományosi úton valósítható meg?
2008. dec. 15. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A magánszeméllyel köthetsz szerződést, eseti dologként jogosult vagy vásárolni tőle, amelyet te könyvelni tudsz.
2008. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy felvásárlási jeggyel lehet ilyet csinálni, hogy legyen róla úgymond beszerzési bizonylatod, mert ugye ha pl az apeh kéri, hogy mutasd be az áruid beszerzési bizonylatait, ez általában számlát takar, de ha te magánszeméyltől veszel használt dolgokat és azt adod el, akkor arról a megánszemély nem tud kiállítani számlát, ezért kell a felvásárlási jegy, ezzel igazolod, hogy honnan van.
2008. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!