Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv! Tudna-e nekem valaki...

Üdv! Tudna-e nekem valaki abban segíteni hogy egy autóvillamossági műhelyhez mi kell? Milyen engedély? Milyen felszerelések? Mekkora tőke? Meg ha valaki tud egyéb jó tanácsot szívesen megfogadom.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2022. jan. 19. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Konyvelok.hu
2022. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha veszel pár számitógépet, lehetöleg Laptopot. Kellenek szoftverek, amivel az autók hibatárolójához hozzáférsz, kellenek gyártóspecifikus szoftverek, hogy az online szervizkönyvbe fel tudd tölteni a szervizelèst (BMW-nél, Hondánál pl).

Kellenek müszerek, ezeket a Boschtól be tudod szerezni, de borsos árat kell fizess értük, kell egy szerviz-protokol, amit MINDEN autón végre kell hajtani, ami hozzád begurul, kell egy könyvelö, ahogy elöttem is irta az #1, nem árt ha szerviz után egy takaritást is végzel (porszivó, kozmetikai cuccok), szennyviz elvezetés, használ autóalaktrészek megfelelö tárolása, csápos emelö, szerszámszettek (Beta), éd számla.

Utóbbit azért irtam, mert akkor jogosan leszel drága. És vannak emberek, akik meg is fogják érteni.


Édesapám tavaly elvitte szervizbe az autót, ahol mondtak neki egy 570 ezres ajánlatot az átvizsgálás után (15 éves nagy diesel motor 230 ezer km felett) majd átment egy másik szervizbe, ahol 380-ért megcsinálták volna számla nélkül. Ugyan sokan sporolnak és számla nélkül is jó lesz, de ö kifizette az 570 ezret, mondván, hogy legyen meg a számla a szervizröl.

Igy egy 15 éves autó 0 km-es korától vezetett szervizháttérrel rendelkezik, egy szervizbe hordta egész végig.


Azért irom le, mert ha hozzád visszatér valaki, aki nem csalódik benned és a garancia lejárta után csak hozzád viszi az autót, adsz róla mindig számlát, akkor te fogod a legjobban ismerni az autót, illetve eladáskor látni fogja az új vevö, hogy egy szervizbe hordták a kocsit, mindenröl van számla, tehát megbizható vagy.


Szóval ami nem árt ha még van, az a mentalitás.

2022. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy autóvillamossági műhelyt szeretnél nyitni, akkor bizonyára ilyen szakirány végzettséged van.

Ebből viszont az következik, hogy a szakmában dolgozol, tehát az eszközöket, műszereket, felszereltséget, ismerned kell.

Akkor most szakmai szempontól mi is lenne a kérdésed?

(nem, nem elég egy crova-készlet és egy multiméter)


Az engedélyeztetés körülményeiről (helyszín, indulótőke, jogi kérdések, szakmai papírok, könyvelés, stb) a KIOSZ oldalán találsz naprakész infókat.

2022. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig csak mint autószerelő dolgoztam és szeretném magam tovább képezni csak hogy a villamossági munkába még nem volt betekintésem.

Gépjármű-mechatronikai technikus lenne a végső végzettségem és akkor szakosodnék villamosságra.

2022. jan. 22. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Mostanság jó pénzért vannak nagyképernyös fejegységbeszerelések. Talán Yt videóbol el tudod azt is tanulni. .
2022. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!