Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Olcsó mobilház/konténerház...

Olcsó mobilház/konténerház vásárlása, albérlet kiadása céljából?

Figyelt kérdés

Huszonéves srác vagyok, és a harmincas éveimben, nem azért szeretnék majd dolgozni, mert Kell, hanem mert szeretem és élvezem.

Van egy telkem, ahova a kérdésbe kiírt befektetés jutott eszembe. Velemény?

Vagy bármi más befektetés ötlet?

Köszi a válaszokat.


2022. jan. 31. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Jo otlet, bele kell vagni
2022. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát maximum melosoknak tudnád kiadni. Nem hinném hogy valaki konténerbe szeretne lakni a családjával.

Viszont ha van sok cég esetleg építkezés a közelben a melósokból jó pénz van!

2022. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan hol van a telek? Milyen mobilházra gondoltál, mekkora annak a bekerülési költsége?
2022. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pest megye, Kecskeméttől 30km Pesttől kb 50 km.

Egy kis falu.


Igazából még csak álmodozás.

De, szoktam látni, nem olyan hatalmas összegekért, használt konténerházakat. Egy szoba konyha, fürdőszoba.

Akár rövidebb, akár hosszabb távra.


Csak annyit tudok, hogy ha lesz félretett pénzem, azt kamatoztatni szeretném. És ugye adott a telek. Így jött az ötlet.

2022. jan. 31. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
#2 láttál már egy 20+ milliós konténerházat? Jó pár téglalakás elbújhat mellettük. Én örömmel élnék a családommal egy olyanban.
2022. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Nem én vagyok a 2-es, de reagálok arra amit írtál.

Én láttam konténer házakat, szépeket is rondákat is, én is szemeztem néhánnyal (nyaralónak, nem mindennapi lakhatásra). Valóban hozzák (néhány, nem mind) azt a színvonalat, amit egy rendes ház. De minden az áron múlik. Egy ilyen jól felszerelt, korszerű műszaki színvonalú, igényesen megcsinált konténerház kulcsrakészen ~260-300 ezer + áfa volt négyzetméterenként, amikor én tavaly néztem. (És ez egy típusterv alapján készült sablon ház, nem egyedileg tervezett!!!) Ez nagyságrendileg ott van mint egy tégla ház ára, durván ~20-25 %-kal olcsóbb, ami ha az összes költséget (közműves telek ára, kerítés, kocsibeálló, kert stb.) nézzük inkább 10-15 % árelőnyt jelent. Kérdés, hogy 10 % árelőny megér-e annyit, hogy ne egy "igazi" ház álljon a telken. Lehet hogy életminőségben valóban biztosítja azt amit egy tégla ház, de én befektetési szempontból (most pedig szigorúan arról van szó) nem emellett tenném le a voksomat, ugyanis a potenciális vásárló/bérlő közönség jórésze szkeptikus a konténer/mobil/könnyűszerkezetes házakkal kapcsolatban (hogy vélt vagy valós okokból, az nekünk - befektetőként - teljesen mindegy).


#Kérdező: Egy általános tanácsot adok. Ha befektetésről beszélünk, nem lehet úgy gondolkodni, hogy "adott" a telek. A teleknek most van egy piaci ára, legyen mondjuk 10 millió forint. Egy valamit gondolj végig: Ha ehelyett készpénzben lenne a 10 milliód, ezt (vagy egy hasonló) telket vennéd meg belőle, hogy házat építs rá? Vagy valami másba fektetnéd be? Ha utóbbi a válasz, akkor add el a telket, és fektetsd abba inkább. Persze az eladással járó járulékos költségeket is vedd figyelembe, de ne úgy gondolkozz hogy adott a telek.

2022. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a tanácsot.
2022. febr. 1. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Lakásokat érdemes kiadni.

Kiadó házakat nem nagyon keresnek bérlők (hacsak nem üdülőövezetben van és hétvégére, üdülés céljából kiveszik).

Konténerházat pláne nem és ahogy írtad, amint felkapottak lettek, úgy irreálisan drágák is. Szinte már olyan drágán adják a konténerházakat, mint a lakásokat.

Ezzel az erővel inkább lakást vegyél, hogy kiadd. Persze a lakás sem mindegy, hol van.

Konténerházban ahogy mások is írták az lehet az üzlet, hogy mindig oda szállítod ahol kell és munkásoknak, építkezésekhez jó. De már vannak jól bejáratott cégek, ahol kínálnak ilyen lehetőséget.

Ha van egy telked és mindenképpen ezen a területen akarod hasznosítani, akkor alakíts ki lakókocsik fogadására alkalmas parkot (ha ehhez az önkormányzat is hozzájárul), de ugye itt is csak akkor lesz forgalom, ha üdülőövezetnél van a telek.

2022. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!