Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s egyéni vállalkozók...

KATA-s egyéni vállalkozók részére elérhetőek pályázatok?

Figyelt kérdés
Eszközbeszerzés, gépbeszerzés, telephely fejlesztés vagy vásárlás érdekelne.

2022. febr. 14. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
havi 50 ezret adóznak csak, mégis milyen támogatást várnak még? már az támogatás hogy ilyen semmi adóval elébecolhatnak
2022. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyertem el egy ~300 ezres vissza nem térítendőt, igaz az helyi önkormányzati volt. Sokkal több nincs, nem szeretik a katásokat pályázatoknál általában.
2022. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Mivel költségeket nem tudsz elszámolni, ezért nem.
2022. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudna? Iparűzésiben pl simán lehet katásnak is.
2022. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen költséget tud elszámolni?
2022. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pl anyag, áru, alvállalkozó stb. Ugyanazokat mint bármi más vállalkozó. Alapesetben a katások ugyanazon az elv alapján fizetnek hipát mint bármelyik más vállalkozás. A tételes adó csak egy választási lehetőség, szintén az egyszerűsítés és olcsóság jegyében. De nem mindenkinek éri meg azt választania. Én pl az első két évemben nem azt választottam, mert ki tudtam hozni olcsóbbra az adómat, mintha a tételessel fizettem volna.
2022. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az hogy a HIPA számításnál figyelembe vehetőek költségek, nem jelenti azt, hogy költséget lehet elszámolni. Az alapszabály az, hogy KATA-ban nincs költségelszámolás.
2022. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is írtam, hogy van. Azt írtam, hogy iparűzésiben van.
2022. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hagyjuk a trollkodást. Ne vezessük félre a válaszolókat és a kérdezőt. Azért nem lehet pályázni, mert a kata-ban nem lehet a pályázatos költségeket elszámolni.
2022. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ööö nem, nem ezért. Ha ez így lenne, akkor pl vállalkozóvá válási támogatást sem lehetett volna igénybe venni, meg a többit sem. Azért mert most jelen pillanatban nem lehet, az nem azt jelenit, hogy nem is lehetett, vagy a későbbiekben sem lehet majd.
2022. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!