Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges ez vállalkozás...

Lehetséges ez vállalkozás formában?

Figyelt kérdés

Legelőször is, minden nagyon okos kommentelőnek leírom, nem érdekel a véleményük, igen nem értek semmihez, de volt, ami bejött az életben.!


Na szóval, mikor külföldön éltem jó 10 évig, és volt pénzem a sok munkából ( 12 órázás) akkor pár informatikus srác akart egy céget csinálni teszt programokra. Ismertem őket régről, tudtam okosak, és mikor csináltak egy céget, akkor abba adtam bele 5000 EUR-t amiért kaptam x százalék tulajdon részt. ebből lett egy albi fizetve 4 hónapig. ennyit az előzményekről. Aztán megyegetett a cég csinálták is 2 en, de nem hozott annyit, hogy főállásban legyenek benne a srácok. mellék állásban ment, osztalékot is egyszer vettünk fel, kpatam kb 1200 EUR-t. Na de aztán felvásárolták a céget, amiből megkaptam én is a részemet. Minden le lett már zongorázva a NAV felé és maradt egy aránylag szép kis summám. A lakás vásárlás pesten nekem felejtős, nem akarok venni és kiadni. Igazából nem akarok másnak dolgozni. Lehet azt csinálni, hogy alapítok egy kft-t, nagy jegyzett tőkével, pl gazdasági tanácsadás tevékenységi körrel. És onnan adok magamnak fizetést. Nem érdekel, hogy nincs a cégnek bevétele, én csak a magam ura akarok lenni, de akarom, hogy legyen szolgálati időm. ha semmit nem csinálok most jelenleg egy elviselhető nettó fizu melett ( 300 k alatt) is kb 12 évig elég a pénz. TAO-val, mindennel.

Lehetséges ez.



2022. febr. 16. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Aránylag szép summa az mennyi?


Van a pénznek egy olyan rossz szokása, hogy egyszer elfogy.


Alapíthatsz egyszemélyes kft-t, befizeted a 3 millió forint jegyzet tőkét, kifizeted a vállalkozás alapítás költségeit, ki fizeted az ügyvéd díjját, fizeted a könyvelőt, fizeted az adóidat és mivel nem értesz a vállalkozásodhoz, ezért majd egyszer elfogy az "aránylag szép summa". Utána kénytelen leszel dolgozni.

Story ends.

2022. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez egy rettentő rossz ötlet. De majd ha elmész egy könyvelő kollégához, akkor el is fogja neked magyarázni, hogy miért az.
2022. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet azt csinálni, hogy alapítok egy kft-t, nagy jegyzett tőkével, pl gazdasági tanácsadás tevékenységi körrel. És onnan adok magamnak fizetést."


Lehet persze.

2022. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1-es igen tudom, te tudod mi az a szövegértelmezés. Az a cél, hogy elfogyjon! De nem mindegy hogy hogy.
2022. febr. 16. 11:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi értelme?

Egyszemélyes kft-m van, bérminimumra vagyok bejelentve, ha a saját nettó fizetésem nem számolom, akkor kb havi 200k a minimum költségem, ha nincs semmi bevételem.

Ha befektetném, akkor többet hozna a 20-22 év alatt, ami még hátra van a nyugdíjamig, ha nem az állam zsebébe tömködném a nagyját.

2022. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
neked hogy jött ki ez a havi 200k operation cost? MOst nézem az rsm.hun a kalkulátorokat, hát kb fika
2022. febr. 16. 13:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kft oldalról:

Könyvelő díja

Szocho

HIPA

kamarai tagdíj

ügyvédi díj


+fizetésem SZJA-ja és a járulékok

2022. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Így már nem is olyan jó buli, hogy pénzbe kerül egy kft alapítása, koordinációja, ugye?
2022. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A kft alapítása mondjuk pont ingyenes, ügyvédi díjat kell csak fizetni, az meg ~40-50 rongy környéke, de ettől függetlenül egyetértek az előttem szólókkal, hogy ez egy rossz ötlet.
2022. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9,…70-100k az a 40-50 rongy
2022. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!