Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én építőanyag gyártással...

Biiti kérdése:

Ha én építőanyag gyártással foglalkozó céget szeretnék indítani (pl betoncserép) milyen engedélyekre van szükségem. Hova fordulhatok több információért?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Átnézed az egész CE, ÉME, NMÉ, MSZ rendszert mi hogy van, mikor lehet teljesítménynyilatkozatod, veszel egy telephelyet és felépíted a gyáradat plusz a gyártósort, pár milliárdból meg is van, Beszerzed a többi 150 engedélyt, felveszel betoncserépgyártó embereket, megveszed az alapanyagot, csinálsz pár próbacserepet és ha beindult a gyártás akkor felhívod az obit hogy van x raklap betoncsereped x forintért, kell-e.
2022. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Kösz, akkor kicsiben ezt lehetetlen csinálni?
2022. febr. 17. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok, de lehet csak amiket leírtam mind kell ahhoz is hogy kicsiben csináld. Ugyanúgy minden engedélyt szükséges beszerezned. Egy használt gyártósor is alsó hangon több száz millió forint. Betont is neked kell megkeverni, egy betonüzem is több száz millió forint.

Gyárat építeni könnyű, de piacot találni már nehezebb. 0 éves gyárkánt biztosan nem tudod olcsóbban gyártani a cserepedet mint a leier, bramac, terrán és társai.

2022. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 A betoncserép az példa volt, valami újat akarok. Inkább az engedélyeztetés része a kérdéses.
2022. febr. 17. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
kezd el kicsiben otthon, nézd meg van-e rá igény, ha van és jön egy kis plusz, akkor invesztálj gépekbe, ha szép lassan növekszel és tartósan el tudod adni a portékádat, akkor kell vállalkozást csinálni. pl anno sokat otthon öntöttek ólom golyyókat. horgászboltoknak adták el gondolom feketén, mert ki foglya megszámolni, h hány darab és honnan. kb szerintem senki nem csinált rá vállalkozást, mert nem érte meg.
2022. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!