Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon van valami...

Ferirr kérdése:

Magyarországon van valami törvény ami tiltja a “car flipping”-et? (megvenni egy autót olcsón,felújítani,majd drágábban eladni) Illetve ki mennyire ajánlja,hogy belekezdjek ebbe? (Mindjart 18 leszek es el akarok kezdeni valami kis businesst)

Figyelt kérdés

#Carflipping
2022. ápr. 14. 10:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Abszolút életszerű üzleti terv.
2022. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#9

Mennyibe kerulnek kb az atiratasi koltsegek? Illetve ha olcsobb kocsikat veszek akkor nem eleg kb 400.000 alaptoke? Pl most lattam egy kocsit 250 ert muszakival meg mindennel es mashol meg 500 ezerbe kerul also hangon ha felujitom meg minden meg ugy is pluszba vagyok

2022. ápr. 14. 13:14
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

250-ért valami lepukkant 20-25 éves kisautót kapsz. Azt nem fogod úgy kipofozni, hogy haszonnal tudd eladni. Eleve 60 ezer legalább az átírás.


Az autókereskedős TV műsorban sem olcsó vackokat újítanak fel, hanem kultikus, ritka darabokat.

2022. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon jol kidolgozott terv, gratulalok, az latszik h 18 eves leszel, igy kell, merj almodni. De mielott az elso roncsot megveszed ajanlom menj dolgozz 1-2 evet egy szerelo muhelyben legyen valami tapasztalatod
2022. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi hozzá kezdetben. Ha nyereséged van leadozod év végen azt kész.
2022. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát... Legalább nem youtubeozásból akarsz megélni.
2022. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz eladni annyival többért mint amennyit ráköltesz. Én nemrég raktam rendbe az öreg kocsimat, de valószínű egy fillérrel sem kapnék többet érte a piacon mint a felújítás előtt. Félő, hogy az lenne, hogy megveszel egy kocsit X összegért, ráköltesz még Y összeget, és a kedves érdeklődők még az X árból is alkudni szeretnének.
2022. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez gazdasági tevékenység ezért egyéni vállalkozónak kell lenned vagy céget alapítani. Aztán azt nézd meg hogy a kiválasztott tevékenységi körhöz kell-e szakirányú végzettség. Van olyan tevékenység amit nem végezhetsz szakirányú végzettség nélkül.

Én mondjuk nem vennék olyan használtautó aminek a fékrendszerét egy hobbiszerelő újította fel a kert végében a sufniban két csavarhúzóval meg egy franciakulccsal.

2022. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 xswerdy ***** válasza:

törvény természetesen nem tiltja. Ha jól értem, nincs műhelyed, nem vagy szerelő, a megvett autót felújítTATni akarod. Nem hiszem, hgy hasznot tudnál realizálni rajta. A kereskedők általában nem íratják a nevükre a kocsit, a régi tulaj nevén van, amíg eladó, és aztán közvetlenül kerül a vevő nevére. Ebben a konstrukcióban természetesen vállalkozónak kell lenned. Ha évi 1 (esetleg 2) kocsival csinálod, akkor még talán elmegy, hogy magadnak vetted, felújíttattad, de aztán mégsem tetszett, és másikat vettél, és akkor csinálhatod magánszemélyként, de akkor meg a nevedre kell íratnod.


Összességében nem hiszem, hogy nyereségesen tudnád csinálni.

2022. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

Összegezve az eddig leírtakat:


-nem értesz hozzá

-nem tudod mennyibe kerülnek az autók

-nem tudod mennyibe kerül az átíratás

-nem tudod, hogyan kell mindezt kivitelezni

-nem tudod a jogi hátteret

-nem értesz az autókhoz

-nem értesz a javításhoz

-nem értesz az autók felújításához

-nincsen semmiféle szaktudásod

-nincsen pénzed

-nincsen telephelyed

-nincsen szerelőgarázsod

-nincsen feltehetően semmi szerszámod sem

-nem ismersz senkit aki a témában otthonosan mozog

-valamint kétlem, hogy anyukád megfinanszírozná a hóbortodat...

2022. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!