Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van elmaradasom a kata-val,...

Ha van elmaradasom a kata-val, akkor azt mindenkepp behajtja a nav vagy csak eltiltanak, attol hogy vallalkozasom lehessen?

Figyelt kérdés
Egy évig katás vállalkozó voltam és voltak hónapok amikor nem tudtam befizetni a kata adót. Pár napja kaptam egy levelet a nav-tól, hogy rendezzem a tartozasom mert levonjak a szamlamra erkezo fizetesembol stb. stb. Viszont decemberben mar beszuntettem a vallalkozasom. A konyvelom azt mondta, hogy ha kerek reszletfizetes de nem fizetem a reszletek, akkor nem fogjak behajtani rajtam az osszeget, hanem pár évre eltiltanak attol, hogy vallalkozasom lehet. Igazat mondhatott vagy mindenkeppen behajtjak? Járt mar hasonloan valaki?

2022. ápr. 22. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Baromságot mondott a könyvelő. Be fogják hajtani és amúgy a vállalkozástól sem tiltanak el.
2022. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek behajtanak mindent, a könyvelőd azt sem tudja mit beszél.
2022. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem folyik (vagyis szünetel) a végrehajtási eljárás a tartozásra, ha a kapott részletfizetést teljesíted is. Amíg teljesíted, addig nem zaklatnak. Ha nem teljesíted, vagy egyébként sincs részletfizetésed, akkor bizony végrehajtanak. Miért ne tennék? Nem azért fizetik az adóvégrehajtókat, hogy ne csináljanak semmit...
2022. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jolmegmondom-vagynem ***** válasza:

Behajtják a jövedelmedből, ha nincs mit behajtani, akkor közmunka / elzárás.

Nem érdemes szórakozni ezzel...

2022. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha nincs mit behajtani, akkor közmunka / elzárás."


Adótartozásnál ilyen nincs. Ott végrehajtás van, de az nem terjed ki sem közmunkára, sem elzárásra.

Ne riogassátok már ilyennel a kérdezőket, mert ez már meseszerű.

2022. ápr. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!