Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyar katás egyéni vállalkozó...

Magyar katás egyéni vállalkozó vagyok, de külföldre költözve munkát vállalnék. A vállalkozásomat megtartanám. Újra kell ott indítanom a vállalkozásom?

Figyelt kérdés

Ha külföldre költözök, akkor ugye ottani adózás alá kerülök. A teljesen magyar ügyfélkörrel rendelkező vállalkozásom is osztrák vagy német adózás alá kerülne? Ha igen, akkor csak az adózást kellene oda bejelenteni, vagy a magyar vállalkozást be kellene zárni és alapítani egy új vállalkozást ott, ahol majd külföldön élek? Lehetséges az, hogy pl Ausztriában az életvitelem után adózok (munkahely, autó, stb), és Magyarországra pedig a vállalkozásom után adózok? Remélem értitek, nehéz megfogalmazni.


Háttérokok:

Magyarországon élő főállású katás egyéni vállalkozó vagyok. Egyre rosszabbnak élem meg az itthoni létet: a szüleim egyébként is külföldön élnek, így nem köt semmi ehhez az országhoz. Anno külföldön éltem, de hazaköltöztem: hittem abban, hogy ez az ország értékes. Maga az ország valóban az, de a helyzet nem jó. Egyre inkább azt látom, hogy a kultúra amortizálódik, az emberek egyre bunkóbbak és egyáltalán nem figyelnek oda a másikra. Emellett probléma az erős infláció, a választások veresége, az oroszbarát és eu-ellenes politikai szemlélet, a tiszta energiák elleni acsarkodás, a szomszédban dúló háború közelsége. Emellett az is, hogy a covid idején külföldön a vállalkozók kaptak segítséget, míg a magyar vállalkozások nagy része bedőlt (nemcsak a turizmust érte kár, hanem az őket kiszolgáló vállalkozókat is, akikkel senki sem foglalkozott). Szerencsére az enyém végül túlélte (bár hónapokig pokoli volt a helyzet) és virágzik mostmár (legalábbis magyar viszonylatban jól keresek, külföldi viszonylatban már nem annyira, de az infláció lassan megeszi ezt). Egyre borúsabban látom a helyzetet.


Arra gondoltam, hogy kiköltöznék német nyelvterületre, ahol ugyan nem tudom eltartani magam a vállalkozásommal, de szívesen vállalnék ott munkát. Viszont a vállalkozásomat imádom, és nem engedném el.


2022. máj. 24. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ott elni/dolgozni es itt adozni. Annyi a kivetel hogy van altalaban 180 napod amig az ottani adozasra at kell terj
2022. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak az adózást kell átvinni vagy az itthoni vállalkozást megszüntetni és ott egy újat nyitni?
2022. máj. 24. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg kell szuntetni es ujjat nyitni ott
2022. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 24. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne megszűntetni az itthonit és ott nyitni újat?


Simán lehet itthon is egyéni vállalkozásod, más EU tagállamban biztosítottként külföldi munkaviszony mellett.

2022. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Na emiatt is tettem fel a kérdést, mert én is ilyen ellentmondásosan találtam meg.. :/ Néhol azt írják, hogy maradhat a magyar, néhol meg azt, hogy nem :/
2022. máj. 25. 08:05
 7/9 anonim ***** válasza:
ausztriába olvasd végig a wko honlapját, és ha még így sincs meg a válasz, kérj egyéni konzultációt, és ott megmondják. németeknél nem tudom kihez kell menni, nem ott élek.
2022. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12 év svájci EGT biztosítottként, itthon vagyok e.v. 6 éve.
2022. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm! Felvettem a kapcsolatot a WKO-val.
2022. jún. 16. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!