Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van. tapasztalatod a SZJA-s...

Van. tapasztalatod a SZJA-s adózási formával magánvállalkozóként? Jobban megéri mint a kata ha nincs sok bevétel?

Figyelt kérdés
Vallalkozást indítok de szja-sként szeretnem mukodtetni mert az elejen sajnos nem lesz annyi bevetelem hogy megerje ha kataskent 50et kell fizessek .

2022. jún. 16. 23:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És meg fogja érni szja-sként a járulékaidat fizetni, ami több mint havi 50ezer?
2022. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van a tb jarulék es a szja.

Ha ezt a kettöt nézem jobban meg fogja érni.

De némi segítség jól jönne.

Milyen egyéb járulékra gondoltá?

Koszi

2022. jún. 16. 23:53
 3/17 A kérdező kommentje:
Gondoltál :))
2022. jún. 16. 23:53
 4/17 anonim ***** válasza:

Pn pl a szochóra. De nézzük csak a te matekodat picit: szja ls tb az összesen 33,5%. 200 ezernek (minimálbér) a 33,5%-a az 67 ezer forint. Hol jobb ez mint az 50?

Ráadásul már alapból az elméleted is hibás, mert tételes szja-sként, ha nincs kivét, akkor a minimálbér után tb-t és a minimálbér 112,5%-a után szochót kell fizetni (minimum). Sehogy sem lesz kevesebb mint 50.

Szóval nem tudom hogy kalkuláltál, de nem fog összejönni.

2022. jún. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Van, kezdetek óta SZJA átalányadózó vagyok, adószámos magánszemélyből váltottam át bérbeadással meg őstermelői alappal.


Majd amikor 2 év után évente újabb üzletekűt nyitottam, beruházások voltak váltottam tételesre.


A bevétel is exponenciálisan növekedett , gazella vállalkozásként, így hitel -és pályázatképes is letta vállalkozássom 2 év alatt.


Semmi értelme a katának, max. bújtatott munkaviszonyra, meg egyszámlás ügynököknek jó.


Ha nincs elegendő bevételed, a bérköltségek fedezetére, akkor Te önmagad ne vállalkozz főállásban, ennyire egyszerű.


Ha nincs más választásod, akkor menj el munkanélkülire, és kérd a válakozás indításhoz a 6 havi bértámogatást. Vagy helyezkedj el főállásban, esetleg nappalin tanulj, és vegyél fel támogaott munkarőt 100% bérköltség támogatás mellett.


Egyébként szja kedvezmények miatt, és jóval alacsonyabb, ráadásul reális adóalap miatt joban megéri szjasnak lenni.


Jobban fejleszthető a vállalkozás is, nem csak kínlódás évekig 12 m alati bevétellel , meg 4-6 órás munkaviszonnyal felérő 0 szintű biztosítottsággal.



Most indítottam egyik ügyfelemnek is, minden könyvelő a katat mantrázta neki webáruházra, én meg a férjének javasoltam átalányadózó szjat munka mellett, ő pedig alkalmazott lesz, munkaerő piacra lépőként.


Havi 350.000-ig nincs kvázi bérköltségük sem.

És biztosítva lesz gar bérmininmumra.

2022. jún. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Havi 350.000-ig nincs kvázi bérköltségük sem.

És biztosítva lesz gar bérmininmumra.


ööö...

A férj biztosított átalányadózóként, de mivel tényleges jövedelme nincs (gondolom, átalányosként is a mentes határon belül akar maradni, hogy fizessen), ezért a minimálbért fogják figyelembe venni pl tp esetén.


A feleség viszont munkaviszonyos, bére van, így járuléka is. Szóval kell, hogy legyen bérköltség.

2022. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Van, igen meg 3 havi 100%-os, és 6 havi 50%-os bruttó bért + szocho ( ami ugye megint csak kedvezményes neki ) támogatása is, egyéb bevételen, továbbfoglalkoztatási kötelezettség nélkül. Így 0-ás ő is gar bérminimumon.


Leheten Efos- is, havi 15.000 járulékkal, de mivel nem tudni hogy fog beindulni a webáruházuk, jobb a havi 350.000 nettó jövedelem másodállásban, forgalomtól függetlenül.

2022. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7, hol?

50%, max 150e van, vállalkozóvá válási 2021 január óta nincs nálunk.

Efo járuléka napi 2000 lesz júliustól.

2022. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as:


[link]


Ezen felül + 6 hónap, amit Te is írtál, meg én is az 50%-os ( 150e maxos).

2022. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi, nálam az a szitu:

Amíg dolgoztam másodállásban szja-s adoszamos maganszemelykent vallalkoztam.


Majd szuletett kisbabám, es a regi munkahelyem bezárt végleg.

Most gyeden vagyok még jó pár hónapig.


Ez idő alatt szeretném újra kezdeni a vállalkozást ,de profilt fogok váltani, es majd tejes munkaidőben csinálni.


De muszálj elindítsam a vállalkozásom hamarosan, mert bólcsibe is csak úgy adhatom be ha van állásom, ez esetben vallalkozásom.


Gyed mellett szerintem nem lehet masodállasban vallalkozni mert a gyed nem állas -ha jól tudom, de nem vagyok biztos ebben. ?


Irtatok hogy inkabb dolgozzak- igazatok van, de az esetemben nem megoldható, mert nem tudom ugyanabban az időben megoldani a bölcsi beszokatást és az új munkába való felvételt is.


Így jobb lenne, hisz már van némi tapasztalatom ,de másodállásban mar nem vallakozhatok , hanem teljes munkaidőben , ezert kérek némi infót ezzel kapcsolatban.

2022. jún. 17. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!