Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet a KATA vállalkozá...

Hogyan lehet a KATA vállalkozást szüneteltetés után visszaállítani online?

Figyelt kérdés

Fél évig szünetelt a KATA-m, 1-ével kezdődően szeretném visszaállítani, ezt hogyan tudom meg tenni online? Próbálkoztam már az ügyfélkapun, de nem igazán jöttem rá, hogy mit is kéne beküldeni stb.


Köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 28. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem pontosan, de szerintem ugyanott, ahol szüneteltetted lehet újraindítani.


[link]

"A Webes Ügysegéden keresztül tudod újraindítani a vállalkozásodat.

Webes Ügysegéd ->Bejelentkezés az ügyfélkapuba -> Egyéni vállalkozás -> Új kérelem, nyilatkozat benyújtása -> Egyéni vállalkozói tevékenység szünetelés utáni folytatása "

2022. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Webes ügysegéden, 06.30-án kell leadnod az újraindítást plusz a változás bejelentőket meg kell küldeni a Nav felé, önkormányzat (ok) felé is. Iparkamarához nem kell ez esetben jelezni, ha nem teljes évben szünetelt.
2022. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A NAV felé sem kell jelezni, mert átmegy az egyablakos rendszeren. Csak a webes ügysegéd és önkormányzati portál kell.
2022. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, ha időközben volt, vagy az újra aktiváláskor van változás a korábbi időszakhoz képest, akkor azt be kell küldeni változás bejelentőn.


Ha nincs és minden fennáll ugyanúgy ahogy korábban, akkor nem kell, elég csak nyilatkozni webes ügysegéden.

2022. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, de az független a szünteltetéstől, azt amúgy is jelenteni kell.
2022. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!